«Օրենսդիր մարմնի անկախության ամրապնդումն ընդդեմ աճող ավտորիտարիզմի». Արարատ Միրզոյանի ելույթը Վաշինգտոնում կայացած Առաջնորդների ֆորումում
«2000-ականների սկզբին աշխարհով մեկ արդեն իսկ գրանցվել էր ավտորիտարիզմի աճ: Միեւնույն ժամանակ, մենք բոլորս շատ լավ հասկանում ենք, որ համաշխարհային այս մարտահրավերն ունի բազմաթիվ պատճառներ, սակայն եթե մատնանշելու լինենք հիմնականը, ապա դա կլինի ավանդական ժողովրդավարական գործընթացներում քաղաքացիների մաս...
Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի եւ Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումների ընթացքում Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է երկու կազմակերպությունների դերը հայ-ամերիկյան հ...

Выступление А.Мирзояна на Форуме лидеров в Вашингтоне: “Укрепление независимости законодательного органа против растущего авторитаризма”
“Рост авторитаризма уже отмечался в начале 2000-х годов во всем мире. В то же время мы все прекрасно понимаем, что этот глобальный вызов имеет множество причин, но если укажем главную, это – срыв участия граждан в традиционных демократических процессах.Прежде чем подтвердить независимость законодате...
18.07.2019
Встречи главы парламента с представителями армянских организаций США
Председатель НС А.Мирзоян в рамках рабочего визита встретился в Вашингтоне с представителями Армянского национального комитета Америки (ANCА) и Армянской Ассамблеи Америки (AAА).В ходе встреч А.Мирзоян подчеркнул роль обеих организаций в армяно-американских отношениях, представил партнерам пове...