«Օրենսդիր մարմնի անկախության ամրապնդումն ընդդեմ աճող ավտորիտարիզմի». Արարատ Միրզոյանի ելույթը Վաշինգտոնում կայացած Առաջնորդների ֆորումում
«2000-ականների սկզբին աշխարհով մեկ արդեն իսկ գրանցվել էր ավտորիտարիզմի աճ: Միեւնույն ժամանակ, մենք բոլորս շատ լավ հասկանում ենք, որ համաշխարհային այս մարտահրավերն ունի բազմաթիվ պատճառներ, սակայն եթե մատնանշելու լինենք հիմնականը, ապա դա կլինի ավանդական ժողովրդավարական գործընթացներում քաղաքացիների մաս...
Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի եւ Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումների ընթացքում Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է երկու կազմակերպությունների դերը հայ-ամերիկյան հ...

Ararat Mirzoyan’s Speech in the Leadership Forum Held in Washington: Reasserting the Independence of the Legislature in the Face of Rising Authoritarianism
“The rise of the authoritarianism has been already noted in the early 2000s across the globe. At the same time, we all understand very well that this global challenge has multi-faceted explanations, but if one is to pinpoint the main reason for this negative development, it will be the failure of th...
Head of Parliament Has Meetings with Representatives of the U.S. Armenian Organizations
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan had meetings with the representatives of the Armenian National Committee of America and the Armenian Assembly of America in Washington within the working visit.During the meetings Ararat Mirzoyan highlighted the role of the two organizations ...