ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով ստեղծված խորհրդարանական աշխատանքային խումբը հուլիսի 17-ին գումարել է հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության ներկայացուցիչ Նաիրա Զոհրաբյանը: Նիստին մասնակցել են նաեւ ՀՀ վարչապետին առընթեր գործող ընտրական օրենսդրության բարեփոխումներ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 17-ին ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին հ...
«Հարգարժան պրոֆեսոր Մալայան, սիրելի բարեկամ, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ եւ մաղթում ամենայն բարիք: Այս օրը հերթական առիթ է հետադարձ հայացք նետելու Ձեր անցած երկար ճանապարհին ու վերարժեւորելու Ձեր մեծ վաստակը հայաստանյան ակնաբուժական դպրոցի զարգացման գործում: Առավել քան ո...

17 июля парламентская рабочая группа по реформам избирательного  законодательства  РА созвала очередное заседание, которое вела представитель фракции “Царукян” Н.Зограбян. В ходе заседания фракции НС представили свое видение избирательной системы.  В заседании приняли участие также се...
17 июля Председатель НС А.Баблоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Арабской Республики Египет (АРЕ) в Армении Тарека Ибрагима Мухаммада Маати, посетившего парламент в связи с завершением своей дипломатической миссии.   Приветствуя гостя, спикер поблагодарил посла за усилия в разви...
“Уважаемый профессор Малаян, дорогой друг, сердечно поздравляю Вас с 70-летием со дня рождения и желаю всех благ!Этот день – очередной повод окинуть взглядом пройденный Вами долгий путь и вновь оценить Ваш большой вклад в развитие армянской школы офтальмологии.Безмерно рад, что Вы сумели тонкую, сло...