ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով ստեղծված խորհրդարանական աշխատանքային խումբը հուլիսի 17-ին գումարել է հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության ներկայացուցիչ Նաիրա Զոհրաբյանը: Նիստին մասնակցել են նաեւ ՀՀ վարչապետին առընթեր գործող ընտրական օրենսդրության բարեփոխումներ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 17-ին ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին հ...
«Հարգարժան պրոֆեսոր Մալայան, սիրելի բարեկամ, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ եւ մաղթում ամենայն բարիք: Այս օրը հերթական առիթ է հետադարձ հայացք նետելու Ձեր անցած երկար ճանապարհին ու վերարժեւորելու Ձեր մեծ վաստակը հայաստանյան ակնաբուժական դպրոցի զարգացման գործում: Առավել քան ո...

On July 17, the Parliamentary Working Group created for the RA Electoral Legislation Reforms convened the regular sitting which moderated the representative of the RA NA Tsarukyan Faction Naira Zohrabyan. The Committee Secretary adjunct to the RA Prime Minister Daniel Ioannisyan, the Committee membe...
On July 17, the RA NA President Ara Babloyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Arab Republic of Egypt to Armenia Tareq Ebrahim Mohamed Maaty, who visited the parliament on the completion of the diplomatic mission.Welcoming the guest, the NA President thanked the Ambassador...
“Distinguished Professor Malayan,Dear friend, I cordially congratulate you on the occasion of your 70th birth anniversary and wish you all the best.This day is a regular occasion to cast a glance to your passed long path and re-evaluate your great contribution to the development of the Armenian Scho...