Ազգային ժողովը հերթական նիստ է գումարել
Հունիսի 17-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները շարունակել են քննարկել Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի 2019 թվականի գործունեության մասին տարեկան հաղորդումն ու հարցեր ուղղել Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանին: Օրենսդիրներ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի հետ
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեն Սիմոնյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի հետ:Զրույցի ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական հանձնաժողովի գործունեությանը,...

Созвано очередное заседание НС
17 июня Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний.Депутаты продолжили обсуждение годового сообщения о деятельности Комиссии по телевидению и радио за 2019 г.По повестке заседания обстоятельно и аргументированно выступил председатель Комиссии по телевидению и радио Т.Акопян.Депутаты...
17.06.2020
Телефонная беседа вице-спикера НС А.Симоняна с зампредседателя СФ ФС РФ Ю.Воробьевым
16 июня состоялась телефонная беседа вице-спикера НС, сопредседателя Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ А.Симоняна с заместителем председателя СФ ФС РФ Ю.Воробьевым.В ходе беседы обсуждены деятельность, рабочий график межпарламентской комиссии, а также положения обсуждае...