ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը եւ խմբի անդամները հունվարի 17-ին հանդիպել են Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր, մա...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունվարի 17-ին խորհրդարան են այցելել ԵՊՀ աշխարհագրության եւ երկրաբանության ֆակուլտետի ուսանողներն ու դասախոսները: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանում, ապա հետեւել ԱԺ նիստերի աշխատանքներին: Ուսանողների հետ բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունվարի 17-ին ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Թոմաս Շրապելին: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ հանձնաժողովը բարձր է գնահատում հիմնադրամի...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունվարի 17-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերն ու օրենսդրական փաթեթները: ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Եղիազարյանն առաջին ընթերցմամբ ներկայացրել է «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխ...
Հունվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ գումարել է արտահերթ նիստ: Օրակարգում ՀՀ կառավարության կողմից անհետաձգելի ճանաչված «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն էր: Հիմն...

On January 17, the Head of the RA NA Armenia-Iran Friendship Group Vahram Baghdasaryan and the members of the Group met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Seyed Kazem Sadjadi.In the course of the meeting issues on the expansion of the Arm...
On January 17, within the framework of the RA NA Open Doors programme the students and lecturers of YSU Faculty of Geography and Geology visited the parliament. The guests also took a tour in the parliament, afterwards observed the works of the NA sittings.The RA NA Vice President Eduard Sharmazanov...
On January 17, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan received the Head of the Konrad Adenauer Stiftung/Foundation (KAS) Regional Program, South Caucasus Office Thomas Schrapel. Welcoming the guest in the National Assembly, Armen Ashotyan has noted that the ...
On January 17, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and passed by voting the draft laws and legislative packages debated on the previous day.The RA Deputy Head of Police Vardan Yeghiazaryan in the first reading presented the draft law on Making Addenda and Amendment to...
Extraordinary Sitting of RA NA Standing Committee on Defense and Security Held
On January 17, the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by Koryun Nahapetyan convened an extraordinary sitting. The draft law on Making Addenda and Amendment to the RA Law on Police recognized urgent by the RA Government. The key speaker, the Deputy Head of the RA Police Vardan...