ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը եւ խմբի անդամները հունվարի 17-ին հանդիպել են Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր, մա...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունվարի 17-ին խորհրդարան են այցելել ԵՊՀ աշխարհագրության եւ երկրաբանության ֆակուլտետի ուսանողներն ու դասախոսները: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանում, ապա հետեւել ԱԺ նիստերի աշխատանքներին: Ուսանողների հետ բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունվարի 17-ին ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Թոմաս Շրապելին: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ հանձնաժողովը բարձր է գնահատում հիմնադրամի...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունվարի 17-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերն ու օրենսդրական փաթեթները: ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Եղիազարյանն առաջին ընթերցմամբ ներկայացրել է «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխ...
Հունվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ գումարել է արտահերթ նիստ: Օրակարգում ՀՀ կառավարության կողմից անհետաձգելի ճանաչված «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն էր: Հիմն...

17 января руководитель парламентской группы дружбы Армения – Иран В.Багдасарян и члены группы встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом ИРИ в РА  Сейедом Каземом Саджади. В ходе встречи обсуждены вопросы расширения армяно-иранского сотрудничества, в частности в области энергетики, туризма...
17 января в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели факультета географии и геологии ЕГУ. Гости ознакомились со зданием парламента, затем побывали на заседании НС.Открытый урок со студентами провел вице-спикер НС Э.Шармазанов. В своих вопросах гости обратились к ...
А.Ашотян: “Парламентский надзор повысит эффективность реализации международных договоров”
17 января председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян принял руководителя региональной программы по Южному Кавказу Фонда Конрада Аденауэра Томаса Шрапеля.  Приветствуя гостя в НС, А.Ашотян отметил, что комиссия высоко ценит налаженные с фондом партнерские отношения и надеется...
17 января НС продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предшествовавший день проекты законов и законодательные пакеты.  Заместитель начальник Полиции РА В.Егиазарян в первом чтении подробно представил проект закона о внесении дополнений и изменения в закон РА ...
17 января Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности созвала внеочередное заседание под председательством К.Нагапетяна. В повестке дня – признанный Правительством РА неотложным проект о внесении дополнений и изменений в закон РА “О полиции”. Основной докладчик заместитель начальник По...