Խորհրդարանը չի ընդունել «ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետագա պաշտոնավարման հարցը վարչապետի քննարկմանն առաջարկելու մասին» ՀՀ ԱԺ որոշման նախագիծը
ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 17-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Սեպտեմբերի 15-ին ՍԴ դատավոր ընտրված Արթուր Վաղարշյանը եւ Էդգար Շաթիրյանն Ազգային ժողովի նիստում «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն երդվել են: ՍԴ նորընտիր դատավորները նաեւ շնորհակալություն են հայտնել ՀՀ նախագահ...
Արարատ Միրզոյանի հայտարարությունը ԱԺ պատգամավոր Արմեն Փամբուխչյանի հրաժարականի դիմումի մասին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Արմեն Փամբուխչյանը սեպտեմբերի 17-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հ...
ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն ու խմբակցության պատգամավորներ Գեւորգ Գորգիսյանը եւ Արկադի Խաչատրյանը սեպտեմբերի 17-ին հանդիպել են Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորներ Դավիթ Մելքումյանի եւ Գեղա...

Parliament Does Not Pass RA NA Draft Decision on Proposing for Discussion to Prime Minister Item of Further Tenure of RA Minister Education, Science, Culture and Sport Arayik Harutyunyan
On September 17, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings.On September 15, Artur Vagharshyan and Edgar Shatiryan elected as CC Judge sworn-in, according to the RA Law on Constitutional Court at the sitting of the National Assembly.The CC newly elected judges also thanked t...
Ararat Mirzoyan’s Announcement on Resignation Letter of the RA NA Deputy Armen Pambukhchyan
Pursuant to Article 155.1 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, the deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia Armen Pambukhchyan submitted resignation letter on September 17.Pursuant to Article 155.2 of the Constitutional Law the Rules of Procedu...
On September 17, the Head of the Bright Armenia Faction of the RA National Assembly Edmon Marukyan and the deputies of the Faction Gevorg Gorgisyan and Arkady Khachatryan met with the deputies of the Democratic Party of Artsakh Faction of the Parliament of Artsakh Republic Davit Melkumyan and Gegham...