Հայ համայնքի եւ քաղաքային իշխանությունների հետ հանդիպելու, ինչպես նաեւ Սուրգուտի պետական համալսարանում ելույթ ունենալու համար սեպտեմբերի 19-23-ը Սուրգուտ (Ռուսաստանի Դաշնություն) կգործուղվի ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը: ...
Սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները շարունակել են քննարկել ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը: Խորհրդարանականները շարունակել են հարցեր ուղղել հիմնական զեկուցող, ՀՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի...
Ի գիտություն Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողների՝ սեպտեմբերի 18-ին նախատեսված ճեպազրույցները տեղի կունենան հաջորդ ուրբաթ օրը՝ սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 սրահում:                    ...
Սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 18-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` օրակարգում ունենալով ՀՀ Նախագահի նախաձեռնած ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը հանր...
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Հարգելի պարոն Մարգարյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ: Դուք անցել եք կինոգործչի հարուստ ու բովանդակալից ճանապարհ՝ որպես ռեժիսոր, սցենարիստ ու դերասան մասնակցություն ունենալով տասնյակ ֆիլմերում, իրականացնելով հեռուստատեսային բեմադրություններ, մ...
Սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Մարգարիտ Եսայանը, ԲՀԿ խմբակցության անդամ Վահան Բաբայանը եւ ՕԵԿ խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանը հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի ժողովրդավարության հարցերով գլխավոր տնօրինության խորհրդական Կորնելիա Պեռլեի հետ: Տիկին Պեռլեն, շնորհակալություն հայտնելով հ...
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի փոխնախագահ Զդենեկ Շկրոմախի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։ Չեխ խորհրդարանականները ծաղկեպսակ են ...

17 сентября Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний.Депутаты продолжили обсуждение проекта изменений Конституции РА.Парламентарии обратились с вопросами к основному докладчику, члену Специальной комиссии по конституционным реформам при Президенте РА В.Погосяну. Вопросы в осн...
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе депутатов НС, 18 сентября, в 11.00 часов, будет созвано внеочередное заседание НС, имея в повестке вопрос принятия проекта решения НС о согласии на вынесение на референдум инициированного Президентом РА проекта измене...
“Уважаемый г-н Маргарян, поздравляю Вас с днем рождения!  Вы прошли богатый и содержательный путь кинодеятеля – участвуя как режиссер, сценарист и актер в десятках фильмов, осуществляя телевизионные постановки, внеся большой вклад в создание истории армянского кинематографа.Под Вашим руководств...
17 сентября член фракции РПА М.Есаян, член фракции ППА В.Бабаян и секретарь фракции ПОЕ М.Шахгельдян встретились с советником Генеральной дирекции по вопросам демократии Совета Европы Корнелией Перле.Г-жа Перле, поблагодарив за встречу, проинформировала, что Генеральная дирекция по вопросам демократ...
17 сентября находящаяся в Армении с официальным визитом делегация во главе с заместителем председателя Сената парламента Чешской Республики Зденеком Шкромахом посетила в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова мемориал Геноцида армян в ЦицернакабердеЧешские парламентарии возложили венок и цветы ...