Մայիսի 9-ին՝  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը,  «Հաղթանակ»  զբոսայգում Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերանների հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացել էր, որ հունիսի 17-ին  լրանում է նրանցից  մեկի՝  Ռոզալիա Աբգարյանի ծննդյան 90 ամյակը: Խորհրդարանի ղեկավարը  լեգենդար ...
Հունիսի 14 եւ 15-ին Ստեփանակերտում ՀՀ ԱԺ Երիտասարդական խորհրդարանի պետաիրավական հանձնաժողովի անդամներ Հովիկ Եվրեյանը, Տիգրան Խաչիկյանը, Կարեն Ամիրյանը, Հովհաննես Թորոսյանը, Ավետիք Հարությունյանը այցելեցին ԼՂՀ: Հունիսի 14-ին նրանց ընդունեց ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը: Հանդիպման արդյունքո...

On May 9 during the meeting with the veterans of the Great Patriotic War in the Victory Park the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan was informed that on June 17 is the 90th birth anniversary of one of them, Rosalia Abgaryan. The Head of the Parliament promised the legendary veteran ...
On June 14 and 15 in Stepanakert members of the Committee on State and Legal Affairs of the RA NA Youth Parliament Hovik Yevreyan, Tigran Khachikyan, Karen Amiryan, Hovhannes Torosyan, Avetik Harutyunyan visited the NKR.On June 14 the Speaker of the NKR National Assembly Ashot Ghulyan received them....