Առաջին հանրապետության խորհրդարանը, գնահատելով մշակույթի դերն անընդհատ զարգացող ու փոփոխվող աշխարհում, որոշեց Երեւանում հիմնել ազգագրական-մարդաբանական թանգարան-գրադարան: Հատուկ որոշմամբ այդ նպատակի համար առանձնացվեց անշարժ գույք: «1. Հայաստանի Հանրապետութեան մայրաքաղաքում հիմնւում է Ազգագրական-մարդաբ...
Պաշտոնական այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ընդլայնված կազմով հանդիպում ունեցավ ռուս գործընկերների հետ՝ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի գլխավորությամբ: Ողջունելով հայկական պատվիրակությանը՝ Պետակա...
Մեկնարկեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի պաշտոնական այցը Ռուսաստանի Դաշնություն
Ռուսաստանի Դաշնություն պաշտոնական այցի շրջանակում Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ, հարգանքի տուրք մատուցեց Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին՝ ծաղիկներ խոնարհելով Անհայտ զինվորի գերեզմանին: ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հրավերով Մ...

The parliament of the First Republic, evaluating the role of the culture in the constantly developing and changing world, made a decision to found an Ethnographic-Anthropological Museum-Library. By a special decision a real estate was separated for that purpose.“1. An Ethnographic-Anthropological Mu...
The delegation led by the Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan being on an official visit in the Russian Federation had an expanded meeting with their Russian colleagues led by the Speaker of the State Duma of the Federal Assembly Vyacheslav Volodin.Welcoming the Armenian Delegation, the...
Official Visit of Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan to Russian Federation Begins
Within the framework of the official visit to the Russian Federation the delegation of the National Assembly led by the NA Speaker Ararat Mirzoyan, paid tribute to the memory of the Great Patriotic War victims, laying flowers at the tomb of the Unknown Soldier.At the invitation of the RA FA State Du...