Առաջին հանրապետության խորհրդարանը, գնահատելով մշակույթի դերն անընդհատ զարգացող ու փոփոխվող աշխարհում, որոշեց Երեւանում հիմնել ազգագրական-մարդաբանական թանգարան-գրադարան: Հատուկ որոշմամբ այդ նպատակի համար առանձնացվեց անշարժ գույք: «1. Հայաստանի Հանրապետութեան մայրաքաղաքում հիմնւում է Ազգագրական-մարդաբ...
Պաշտոնական այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ընդլայնված կազմով հանդիպում ունեցավ ռուս գործընկերների հետ՝ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի գլխավորությամբ: Ողջունելով հայկական պատվիրակությանը՝ Պետակա...
Մեկնարկեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի պաշտոնական այցը Ռուսաստանի Դաշնություն
Ռուսաստանի Դաշնություն պաշտոնական այցի շրջանակում Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ, հարգանքի տուրք մատուցեց Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին՝ ծաղիկներ խոնարհելով Անհայտ զինվորի գերեզմանին: ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հրավերով Մ...

«Парламент 1918-1920». О важности создания музеев-библиотек
Парламент Первой Республики, осознавая роль культуры в постоянно развивающемся и меняющемся мире, решил основать в Ереване Этнографо-антропологический музей-библиотеку. Специальным постановлением для этого выделена недвижимость.«1. В столице РА создается Этнографо-антропологический музей-библиотека....
Делегация во главе с А.Мирзояном встретилась с В.Володиным
Делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном, находящаяся с официальным визитом в Российской Федерации, провела расширенную встречу с российскими коллегами во главе со спикером Государственной Думы ФС В.Володиным.Приветствуя армянскую делегацию, спикер Госдумы подчеркнул, что отношения между дв...
Официальный визит Председателя НС А.Мирзояна в РФ
В рамках официального визита в Российскую Федерацию делегация НС во главе с Председателем НС А.Мирзояном почтила память павших в Великой Отечественной войне, возложив цветы к могиле Неизвестного солдата.В составе официальной делегации, посетившей Москву по приглашению Председателя Государственной Ду...