Հունիսի 16-ին Ազգային ժողովը շարունակել է նախորդ օրը հրավիրած արտահերթ նիստի աշխատանքը: Երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով առաջարկում է ամբողջությամբ վերանայել շահ...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 16-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը` ձեւավորելով նիստերի օրակարգը: Խորհրդարանը մերժել է ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ Միքայել Մելքումյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լր...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հունիսի 16-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել նախորդ օրն արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ ընդունված «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախ...

16 июня Национальное Собрание продолжило работу созванного в предыдущий день заседания.Депутаты обсудили для принятия во втором чтении предложенный правительством проект о внесении поправок в Налоговый кодекс РА.По повестке заседания обстоятельно выступил заместитель министра финансов РА А.Погосян.О...
16 июня Национальное Собрание, сформировав повестку дня, начало работу очередных заседаний.Парламент обсудил ходатайства Генерального прокурора РА о согласии на возбуждение уголовного преследования и лишение свободы депутата НС Г.Царукяна.По повестке заседания обстоятельно и аргументированно выступи...
16 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС  по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна  обсуждался во втором чтении и удостоился положительного заключения принятый в предыдущий день в первом чтении проект Закона "О внесении изменений в Налоговый кодекс РА".По по...