Հունիսի 16-ին Ազգային ժողովը շարունակել է նախորդ օրը հրավիրած արտահերթ նիստի աշխատանքը: Երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով առաջարկում է ամբողջությամբ վերանայել շահ...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 16-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը` ձեւավորելով նիստերի օրակարգը: Խորհրդարանը մերժել է ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ Միքայել Մելքումյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լր...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հունիսի 16-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել նախորդ օրն արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ ընդունված «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախ...

On June 16, the National Assembly continued the work of the extraordinary sitting convened on the previous day.The draft law on Amending the RA Tax Code authored by the RA Government was debated in the second reading and fully passing it.The key speaker, the RA Deputy Minister of Finance Arman Pogho...
On June 16, the RA National Assembly began the work of the regular sitting forming the agenda of the sittings.The parliament refused including the legislative initiatives on Making Addenda to the RA Tax Code authored by the RA NA Prosperous Armenia Faction on Making Amendments and Addenda to the RA ...
At June 16 extraordinary sitting moderated by Babken Tunyan, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated in the second reading and endorsed the draft law on Amending the RA Tax Code passed in the first reading at the extraordinary sitting on the previous day. The RA Deputy Minister of F...