ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ Նոր Ընտրական օրենսգրքում ընտրական գործընթացի օրինականության վերահսկման կազմակերպական-տեխնիկական մեխանիզմների սահմանման շուրջ փոխհամաձայնության մասին Ընտրական օրենսգրքի նախագծի շուրջ 4+4+4 բանակցային ձեւաչափի մասնակից քաղաքական ուժերը` - կարեւորելով Հայաստանում ազատ եւ արդար ընտրությո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունիսի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ հույս հայտնելով, որ նա իր գործունեությամբ ...

Non-Official TranslationSTATEMENTOn mutual consent over defining organizational-technical mechanisms of the control over the legitimacy of electoral process in the new Electoral CodeRegarding the Draft Electoral Code, the political forces participating in the 4+4+4 negotiating format: - highlig...
On June 16, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia Timur Urazaev.Welcoming the newly appointed Ambassador, Galust Sahakyan congratulated him and wished him effective work, expressing hope th...