ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ Նոր Ընտրական օրենսգրքում ընտրական գործընթացի օրինականության վերահսկման կազմակերպական-տեխնիկական մեխանիզմների սահմանման շուրջ փոխհամաձայնության մասին Ընտրական օրենսգրքի նախագծի շուրջ 4+4+4 բանակցային ձեւաչափի մասնակից քաղաքական ուժերը` - կարեւորելով Հայաստանում ազատ եւ արդար ընտրությո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունիսի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ հույս հայտնելով, որ նա իր գործունեությամբ ...

Заявление о консенсусе в определении организационно-технических механизмов контроля законности избирательного процесса в новом Избирательном кодексе(Неофициальный перевод) Политические силы-участники переговорного формата 4+4+4 по проекту нового Избирательного кодекса (...
16 июня Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Казахстан в РА Тимура Уразаева.Приветствуя новоназначенного посла, Г.Саакян поздравил его и пожелал плодотворной работы, выразив надежду на дальнейшее углубление политических, экономических и межпарламентских отнош...