Մարտի 16-ին Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 120-րդ հոդվածի 2-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 48-րդ հոդվածի համաձայն, իրավունքի ուժով գումարվել է Ազգային ժողովի հատուկ նիստ` օրակարգում ունենալով «Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին» ...
«ՀՀ ԱԺ հարգելի պատգամավորներ, Կառավարությունը որոշում է ընդունել Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 48-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` արտակարգ դրություն հայտարարվելու դեպքում իրավունքի ուժով անհապաղ գումարվում է Ազգայի...

On March 16, pursuant to Paragraph 2 of Article 120 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 48 of the Constitutional Law of the Rules of Procedure of the National Assembly, a special sitting of the National Assembly was convened by force of law, having on the agenda the decision o...
“Dear RA NA deputies, The Government made a decision on declaring state of emergency in the Republic of Armenia. Pursuant to Paragraph 1 of Article 48 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, in the event of being declared state of emergency, special sitting of the ...