Մարտի 16-ին Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 120-րդ հոդվածի 2-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 48-րդ հոդվածի համաձայն, իրավունքի ուժով գումարվել է Ազգային ժողովի հատուկ նիստ` օրակարգում ունենալով «Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին» ...
«ՀՀ ԱԺ հարգելի պատգամավորներ, Կառավարությունը որոշում է ընդունել Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 48-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` արտակարգ դրություն հայտարարվելու դեպքում իրավունքի ուժով անհապաղ գումարվում է Ազգայի...

16 марта, согласно ч.2 ст.120 Конституции РА и ч.1 ст.48 Конституционного закона «Регламент НС», силой закона созвано специальное заседание НС с повесткой дня «Об объявлении чрезвычайногоположения в РА».По повестке заседания аргументированно выступил Премьер-министр РА Н.Пашинян, обосновавший необхо...
Заявление Председателя НС А. Мирзояна
«Уважаемые депутаты НС, Правительство приняло решение об объявлении чрезвычайного положения в РА. Согласно ч.1 ст.48 Конституционного закона «Регламент НС», в случае объявления чрезвычайного  положения силой закона незамедлительно созывается специальное заседание НС.  Депутатов просим сроч...