Մարտի 16-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց   ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը: Քննարկվեցին Ազգային ժողովի չորրորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մարտի  19-ից մարտի 22-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի...
Մարտի 16-ին Ազգային ժողովի 8 հանձնաժողովներ նիստեր գումարեցին:   Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի  մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկեց միջազգային չորս համաձայնագիր` առաջարկելով դրական եզրակացությամբ ընդգրկել առաջիկա քառօրյա նիստերի օր...
Վրեժ Գասպարյանը` ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար
ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի կարգադրությամբ` Վրեժ Գասպարյանը մարտի 16-ից նշանակվել է ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում: Մինչ այդ Վրեժ Գասպարյանը զբաղեցնում էր ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնը: Սամվել  Նիկոյանի մեկ այլ կարգադրությամբ` Գագիկ Մխեյանը նշանակվել է...

16 марта состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА С.Никоян.Oбсуждались  проекты решений повесток дня одиннадцатой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных  заседаний НС 19-22 марта. В  проект повестки дня одиннадцатой сессии НС вошли 6 вопросов и 4 междунаро...
16 марта распоряжением Председателя НС РА С.Никояна на должность руководителя Аппарата НС РА назначен Вреж Гаспарян.До этого В.Гаспарян занимал должность главного советника Председателя НС РА.Другим распоряжением спикера парламента на должность первого заместителя  руководителя Аппарата НС РА н...