ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հունիսի 16-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել են նաեւ հերթա...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ին հրավիրած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի հեղինակած «Բանկերի եւ բանկային գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 15-ին գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում ընդգրկված է եղել «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ...
Արարատ Միրզոյանը ՀՀ գլխավոր դատախազից ստացել է միջնորդագրեր
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 108-րդ հոդվածի 1-ին մասի` Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի կողմից ստացել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Կոլյայի Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու վերաբերյ...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ին կայացած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել  եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ կառավարության հեղինակած «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կ...
Oրենքի նախագծի քննարկումը հետաձգվել է
Հունիսի 15-ին Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Նիստի ընթացքում որոշում է կայացվել «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 71-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանի հեղինակած «...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունիսի 15-ին տեսակապի միջոցով մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին: Իր ելույթում ԱԺ նախագահն անդրադարձ է կատարել Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման դեպքերին: «Համավարակի դեմ պայքարը պետք է ...
Հունիսի 15-ին՝ ժամը 17:00-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 15-ին՝ ժամը 17:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրք...
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հունիսի 15-ի նիստում Արմեն Փամբուխչյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների աշխատողների կենսաթոշակային ապահովության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ աշխատ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ի նիստում քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Չեխիայի Հանրապետության կառավարության միջեւ «Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ` առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետըն...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը տես այստեղ: ...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ:...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից։...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 16.06.2020 Ժամը 09:00 214 սենյակ, Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 15.06.2020 Ժամը 13:00 414 սենյակ, Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով` ...

15 июня состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС Арарат Мирзоян.Обсуждены и утверждены проекты повесток дня четвертой сессии НС седьмого созыва и созываемых 16 июня очередных заседаний НС, установлены также очередность и длительность обсуждений повесточных вопросов.В проект повест...
15 июня на заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Тандилян в первом или втором чтениях обсуждены предложенные правительством законодательные пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О банках и банковской деятел...
Решением Председателя НС Арарата Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона «Регламент НС», по инициативе Правительства РА 15 июня созвано внеочередное заседание парламента. В повестке дня – проект  Закона «О внесении изменений в Налоговый к...
Арарат Мирзоян получил ходатайства Генерального прокурора РА
Председатель НС Арарат Мирзоян сообщил, что, в соответствии с ч.1 ст.108 Конституционного закона «Регламент Национального Собрания», получил от Генерального прокурора РА ходатайства о согласии на возбуждение уголовного преследования в отношении депутата НС РА Г.Царукяна и согласии на лиш...
15 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна обсуждены во втором чтении и удостоились положительного заключения предложенные Правительством законодательные пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в закон...
15 июня состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна.         В ходе заседания, согласно ч.3 ст.71 Конституционного закона «Регламент НС»,  вынесено решение  отложить на двухме...
15 июня Председатель НС Aрарат Мирзоян по видеосвязи принял участие в заседании Совета ПА ОДКБ.В своем выступлении спикер парламента обратился к случаям нарушения Азербайджаном режима прекращения огня."Борьба с пандемией должна стать возможностью примирить народы, – полагаю, все мы согласны с ...
15 июня, в 17:00 часов, созывается внеочередное заседание НС
Решением Председателя НС Арарата Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона «Регламент НС», по инициативе Правительства РА 15 июня, в 17:00 часов, созывается внеочередное заседание НС. В повестке дня проект закона «О внесении изменений в Налоговый коде...
15 июня на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции под председательством А.Памбухчяна обсужден проект закона о ратификации Соглашения «О пенсионном обеспечении работников государств-членов ЕАЭС», подписанного в Санкт-Петербурге 20 декабря 2019 г...
15 июня  на заседании Постоянной комиссии НС по внешним связям под председательством Р.Рубиняна состоялось обсуждение проекта закона о ратификации протокола к применению Соглашения «О реадмиссии проживающих без разрешения лиц между РА и ЕС» между правительствами РА и Чешской Республ...