ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հունիսի 16-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել են նաեւ հերթա...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ին հրավիրած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի հեղինակած «Բանկերի եւ բանկային գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 15-ին գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում ընդգրկված է եղել «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ...
Արարատ Միրզոյանը ՀՀ գլխավոր դատախազից ստացել է միջնորդագրեր
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 108-րդ հոդվածի 1-ին մասի` Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի կողմից ստացել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Կոլյայի Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու վերաբերյ...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ին կայացած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել  եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ կառավարության հեղինակած «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կ...
Oրենքի նախագծի քննարկումը հետաձգվել է
Հունիսի 15-ին Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Նիստի ընթացքում որոշում է կայացվել «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 71-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանի հեղինակած «...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունիսի 15-ին տեսակապի միջոցով մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին: Իր ելույթում ԱԺ նախագահն անդրադարձ է կատարել Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման դեպքերին: «Համավարակի դեմ պայքարը պետք է ...
Հունիսի 15-ին՝ ժամը 17:00-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 15-ին՝ ժամը 17:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրք...
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հունիսի 15-ի նիստում Արմեն Փամբուխչյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների աշխատողների կենսաթոշակային ապահովության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ աշխատ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ հունիսի 15-ի նիստում քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Չեխիայի Հանրապետության կառավարության միջեւ «Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ` առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետըն...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը տես այստեղ: ...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ:...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից։...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 16.06.2020 Ժամը 09:00 214 սենյակ, Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 15.06.2020 Ժամը 13:00 414 սենյակ, Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով` ...

On June 15, the sitting of the RA NA Council, presided over by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, was held.The draft laws on Making Addenda in the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly and the agenda of the regular sittings to be convened on May 16 were deb...
At June 15 sitting moderated by Mane Tandilyan, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated in the first reading the bill on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Banks and Banking Activity authored by the NA deputy Artak Manukyan.The co-speakers the NA de...
On June 15, by the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, in accordance with Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, at the initiative of the Government an extraordinary sitting of the National Assembly was ...
Ararat Mirzoyan Receives Petitions from RA Prosecutor General
The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan informed that, in accordance with Part 1 of Article 108 of the Law the Rules of Procedure of the National Assembly, received petitions on giving consent to institute criminal prosecutions against the deputy of the RA National Assembly Gagik Tsarukyan from the Prosec...
At June 15 extraordinary sitting moderated by Narek Zeynalyan, the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs debated in the second reading and endorsed the package of draft laws on Making Amendments and Addenda to the Law on State Pensions authored by the Government.The key speaker,...
On June 15, the regular sitting of the RA NA Standing Committee on Defense and Security was held moderated by Andranik Kocharyan.During the sitting a decision was made in accordance with Part 3, Article 71 of the Constitutional Law the Rules of Procedure to postpone the debate of the draft law on Ma...
On June 15, the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan took part in the sitting of the Council of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) via video conference.In his speech the NA Speaker touched upon the cases of violation of the ceasefire by...
On June 15, at 17:00 NA Extraordinary Sitting to be Convened
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, in accordance with Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, at the initiative of the Government on June 15 at 17:00, an extraordinary sitting will be convened. Th...
At June 15 sitting of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Armen Pambukhchyan the draft law on Ratifying the Agreement on Pension Security of the Employees of the Eurasian Economic Union Member States.As the RA Deputy Minister of Labor and Social Affairs Smbat Saiyan has...
At June 15 sitting, the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Ruben Rubinyan debated the draft law on Ratifying the Protocol of Applying the Agreement on Readmission of the Persons Residing without Permission between the Republic of Armenia and the European Union between the Gov...