ԱՊՀ ՄԽՎ 25-րդ լիագումար նիստը Սանկտ Պետերբուրգում
Ապրիլի 14-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մշտական հանձնաժողովների նիստերի ամփոփումից հետո աշխատանքները սկսեց ԱՊՀ ՄԽՎ 25-րդ լիագումար նիստը, որին մասնակցեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը: Նախքան պլենար նիստը տեղի ունեցավ ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի նիստը` օրակ...
14.04.2005
Ազգային ժողովի ապրիլի 14-ի նիստը չկայացավ ` քվորումի բացակայության պատճառով:Առավոտյան նիստում գրանցվել էին 35 պատգամավորներ, իսկ երեքժամյա գրանցումից հետո, ինչպես պահանջում է ԱԺ կանոնակարգը, գրանցված պատգամավորների թիվը հասավ 38-ի: ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը հայտարարեց քվորումի բացակայության եւ ...

On April 14, after summing up the sittings of the Standing Committees in Tavrichesky palace of St. Petersburg the activities of the CIS IPA 25th plenary session started, where the parliamentary delegation headed by RA NA President Artur Baghdasaryan participated. Before the plenary session started t...
Sitting of the National Assembly - not Held
On April 14 the sitting of the National Assembly was not held due to the absence of quorum. In the morning sitting 35 MPs were registered, and after three-hour registration, according to NA Rules of Procedure, the number of the registered MPs reached 38. NA Vice Speaker Tigran Torosyan announced abo...