ԱՊՀ ՄԽՎ 25-րդ լիագումար նիստը Սանկտ Պետերբուրգում
Ապրիլի 14-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մշտական հանձնաժողովների նիստերի ամփոփումից հետո աշխատանքները սկսեց ԱՊՀ ՄԽՎ 25-րդ լիագումար նիստը, որին մասնակցեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը: Նախքան պլենար նիստը տեղի ունեցավ ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի նիստը` օրակ...
14.04.2005
Ազգային ժողովի ապրիլի 14-ի նիստը չկայացավ ` քվորումի բացակայության պատճառով:Առավոտյան նիստում գրանցվել էին 35 պատգամավորներ, իսկ երեքժամյա գրանցումից հետո, ինչպես պահանջում է ԱԺ կանոնակարգը, գրանցված պատգամավորների թիվը հասավ 38-ի: ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը հայտարարեց քվորումի բացակայության եւ ...

25 пленарное заседание МПА СНГ в Санкт-Петербурге
14 апреля в Таврическом зале Санкт-Петергурга после обобщения работы заседаний постоянных комиссий началось 25 пленарное заседание МПА СНГ, в котором приняла участие парламентская делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном. До начала пленарного заседания состоялось заседание С...
14.04.2005
Заседание Национального Собрания не состоялось
14 апреля заседание Нациоанального Собрания не состоялось по причине отсутствия кворума. На утреннем заседании зарегистрировалось 35 депутатов, а в течение трех часов, как требует Регламент НС, число зарегистрированных депутатов достигло 38 человек.Заместитель Председателя НС Тигран Торосян об...