Մարտի 14-ին Երիտասարդական խորհրդարանը գումարեց հերթական նիստը: Նախքան օրակարգը հաստատելը տեղի ունեցավ նոր անդամների երդման արարողությունը: Քննարկվեց երիտխորհրդարանի ԲՀԿ, ՀՅԴ, ՀԱԿ, «ժառանգություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների կողմից ներկայացված «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Մարտի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության կազմակերպության` GIZ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դագմար Բոթին, կազմակերպության ներկայացուցիչներին: ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց Հայաստանի Ազգային ժողովի եւ գերմանական կազմակերպության երկարամյա արդյունավետ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին
Մարտի 14-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին:Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների միջպետական, միջխորհրդարանական կապերի զարգացման եւ ընդլայնման հարցեր, երկուստեք նշ...
Մարտի 14-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ նիստ գումարեց: Հանձնաժողովը քննարկեց խորհրդարանական լսումներ կազմակերպելու խնդիրը եւ որոշեց ապրիլի 11-ին` ժամը 11.00-ին, «Ճանապարհային անվտանգության ապահովման միջոցների եւ դր...

On March 14 the Youth Parliament convened its next sitting,Before approving the agenda the sworn in ceremony of the new members was held.The bill “On Amending the RA Law on Accumulating Pensions” presented by the representatives of the PAP, ARF, ANC and the Heritage factions of the Youth Parlia...
14.03.2014
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Representatives of the German Society for International Cooperation
On March 14 the RA NA President Hovik Abrahamyan received Dagmar Bott, Head of the GIZ, the German Society for International Cooperation, Armenian Office and the representatives of the organisation.The NA President highly assessed the lengthy effective cooperation of the National Assembly of Armenia...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the People’s Republic of China to the RA Tian Changchun
On March 14 the President of the RA National Assembly Hovik Abrahamyan received Tian Changchun, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the People’s Republic of China to the Republic of Armenia.In the course of the meeting issues of the development and enlargement of the inter-state, inter-p...
On March 14 the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan convened a sitting.The Committee debated the issue of organizing parliamentary hearings and made a decision to hold parliamentary hearings on the theme “The Efficiency of the ...