«Մեծարգո՛ պարոն Միրզոյան, ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները ՀՀ ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Հայաստանի խորհրդարանն իր մեկդարյա գործունեության ընթացքում մշտապես եղել է ինչպես Մայր հայրենիքում պետականության ամրապնդման հիմնական ինստիտուտներից մեկը, այնպես էլ համահայկական կարեւորության հարցերի ք...
Հունվարի 14-ին գաղտնի քվեարկության արդյունքում 131 կողմ, 0 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ ՀՀ ԱԺ նախագահ է ընտրվել Արարատ Միրզոյանը: Կենսագրություն Ծնվել է 1979թ. նոյեմբերի 23-ին Երեւանում: 2000թ. ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի արվեստի բաժինը: 2002թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Պատմաբան: 20...

“Distinguished Mr Mirzoyan, please accept my sincere congratulations on being elected RA NA President. During its one-century activity the Parliament of Armenia has permanently been one of the main institutes of strengthening of statehood in the Motherland, as well as a peculiar structure of guideli...
On January 14, as a result of secret ballot, Ararat Mirzoyan was elected RA NA President with 131 for and 0 against votes.BiographyHe was born on November 23, 1979 in Yerevan.2000 - graduated from the Department of Art of the Faculty of History of the YSU 2002 - Master’s Degree of the same Faculty. ...