Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԱՀԿ ԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ հուլիսի 6-12-ը Բեռլինում մասնակցել է ԽՎ տարեկան ամփոփիչ նստաշրջանի աշխատանքներին: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Լենա Նազարյանը, Տիգր...
Հուլիսի 13-ին ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով ստեղծված խորհրդարանական աշխատանքային խումբը գումարել է հինգերորդ նիստը, որին մասնակցել են նաեւ ՀՀ վարչապետին առընթեր գործող ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների հանձնաժողովի ղեկավար, ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը, հանձնաժողովի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանը եւ Վահան Հարությունյանը, հուլիսի 13-ին մասնակցել է Լեհաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 550-ամյակին նվիրված պաշտոնական նիստին: Ելույթով հանդես է եկել Լեհաստանի Սեյմի նախագահ Մարեկ Կ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Եգիպտոս բարեկամական խմբի ղեկավարը հանդիպել է ՀՀ-ում Եգիպտոսի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Եգիպտոս բարեկամական խմբի ղեկավար Խոսրով Հարությունյանը հուլիսի 13-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիի հետ՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտման կապակցությամբ։ Խոսրով Հարությունյանը բարձր է գնահատել դեսպ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանը եւ Վահան Հարությունյանը, հուլիսի 12-ին Վարշավայում մասնակցել է Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների խորհրդարանների ղեկավարների երրորդ գագաթաժողովին: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահի գլխա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 13-ին ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Կողմերը կարեւորել են միջխորհրդարանական փոխգործակցությ...
Միջազգային հարկային համագործակցությանը նվիրված տարածաշրջանային միջոցառմանը մասնակցելու համար 2018 թվականի հուլիսի 16-19-ը ներառյալ Թբիլիսի (Վրաստան) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը: ...
Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Բելառուսի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստանի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հուլիսի 12-ին Վարշավայում հանդիպել է Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի տեղակալ, միջխորհրդարանական հանձնաժողո...

On July 6-12, the RA NA delegation led by Hermine Naghdalyan took part in the works of the OSCE PA Annual Session in Berlin in the Parliamentary Assembly of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE PA). The NA deputies Lena Nazaryan, Tigran Urikhanyan, Arman Saghatelyan and Kar...
On July 13, the Parliamentary Working Group created for the RA Electoral Legislation Reforms convened the fifth sitting, where the Head of the Electoral Legislation Reforms’ Committee adjunct to the RA Prime Minister, the RA First Deputy Prime Minister Ararat Mirzoyan, the Committee Secretary Daniel...
On July 13, delegation led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Edmon Marukyan and Vahan Harutyunyan took part in the Third Summit of Presidents of Parliaments of Central and Eastern Europe Countries, as well as the events dedicated to the 550th a...
Head of RA NA Armenia-Egypt Friendship Group Meets with Ambassador of Egypt to RA
On July 13, the Head of the RA NA Armenia-Egypt Friendship Group Khosrov Harutyunyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Arab Republic of Egypt to Armenia Tareq Ebrahim Mohamed Maaty on the completion of his diplomatic mission.Khosrov Harutyunyan highly assessed the Amba...
On July 12, delegation led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Edmon Marukyan and Vahan Harutyunyan took part in the Third Summit of Presidents of Parliaments of Central and Eastern Europe Countries in Warsaw.Stanislaw Karczewski, the Marshal of the Senate...
On July 13, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Arab Republic of Egypt to Armenia Tareq Ebrahim Mohamed Maaty, who visited the parliament on the completion of his diplomatic mission.The sides have highlighted the development ...
Eduard Sharmazanov Meets with Deputy Speaker of House of Representatives of Belarus Parliament
On July 12, the RA NA Deputy Speaker, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assemblies of Armenia and Belarus Eduard Sharmazanov met with the Deputy Speaker of the House of Representatives of the National Assembly of the Republic of Belarus, the Co-Cha...