ՀՀ Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ մայիսի 13-ին գումարել է հերթական նիստը: Նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերից առաջինը՝ «Ազգաբնակչության էկոլոգիական կրթության եւ դաստիարակության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություննե...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ մայիսի 13-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` «Նորարարական տեխնոլոգիաների զարգացման հեռանկարները ՀՀ զինված ուժերում» թեմայով: Լսումներին մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, պետական ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը մայիսի 13-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին: Ողջունելով դեսպանին՝ Արտակ Զաքարյանը կարեւորել է Միացյալ Նահանգների Ներկայացուցիչների պալատի եւ Սենատի հետ հարաբերություն...
Մայիսի 13-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում-քննարկում ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի հետ: Քննարկվել են ոլորտին առնչվող բազմաթիվ խնդիրներ: Մասնավորապես` ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորները բարձրացրել են գյուղատնտեսական վարկերի սուբսիդավորման ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթներ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի տնտեսագիտական վարչության սոցիալական փորձաքննության բաժնի առաջատար մասնագետ(...
2015 թվականի մայիսի 21-28-ը «Հայ մշակույթի շաբաթ» խորագրով միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Տոկիո (Ճապոնիա) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Ալեքսանդր Արզումանյանը: 2015 թվականի հունիսի 1-2-ը խորհրդարանական հանձնաժողովների իրավական հարցերի շուր...

13 мая Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта под председательством А.Давтяна созвала очередное заседание.   В повестке дня – обсуждение законопроекта о внесении изменений и дополнений в закон РА “Об экологическом образовании и воспитании населен...
Парламентские слушания на тему “Перспективы развития инновационных технологий в Вооруженных силах РА”
13 мая Постоянная комиссия НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам под председательством К.Нагапетяна организовала парламентские слушания на тему “Перспективы развития  инновационных технологий в Вооруженных силах РА” В слушаниях приняли участие депутаты НС, представители го...
13 мая председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в РА Ричарда Миллса.Приветствуя посла, А.Закарян подчеркнул развитие отношений с Палатой Представителей и Сенатом США и реализацию программ сотрудничества. Он особо выделил, что ко...
13 мая во фракции “Баргавач Айастан” (ППА) прошло рабочее обсуждение-встреча с министром сельского хозяйства РА С.Карапетяном.Обсуждены касающиеся сферы многочисленные проблемы. В частности, депутаты фракции ППА подняли вопрос субсидирования сельскохозяйственных кредитов, который особо актуален для ...