ՀՀ Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ մայիսի 13-ին գումարել է հերթական նիստը: Նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերից առաջինը՝ «Ազգաբնակչության էկոլոգիական կրթության եւ դաստիարակության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություննե...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ մայիսի 13-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` «Նորարարական տեխնոլոգիաների զարգացման հեռանկարները ՀՀ զինված ուժերում» թեմայով: Լսումներին մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, պետական ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը մայիսի 13-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին: Ողջունելով դեսպանին՝ Արտակ Զաքարյանը կարեւորել է Միացյալ Նահանգների Ներկայացուցիչների պալատի եւ Սենատի հետ հարաբերություն...
Մայիսի 13-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում-քննարկում ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի հետ: Քննարկվել են ոլորտին առնչվող բազմաթիվ խնդիրներ: Մասնավորապես` ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորները բարձրացրել են գյուղատնտեսական վարկերի սուբսիդավորման ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթներ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի տնտեսագիտական վարչության սոցիալական փորձաքննության բաժնի առաջատար մասնագետ(...
2015 թվականի մայիսի 21-28-ը «Հայ մշակույթի շաբաթ» խորագրով միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Տոկիո (Ճապոնիա) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Ալեքսանդր Արզումանյանը: 2015 թվականի հունիսի 1-2-ը խորհրդարանական հանձնաժողովների իրավական հարցերի շուր...

On May 13 the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport moderated by Artak Davtyan convened the next sitting. The First Deputy of the RA Nature Protection Simon Papyan submitted the first item included in the agenda of the sitting, the RA draft law “On Amending the Law...
Parliamentary Hearings on the Theme “The Perspectives of the Development of Innovative Technologies in the RA Armed Forces”
On May 13 the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan organized parliamentary hearings on the theme “The Perspectives of the Development of Innovative Technologies in the RA Armed Forces.”The NA deputies, representatives of the state...
On May 13 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations received Richard Mills, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the United States to Armenia. Welcoming the Ambassador, Artak Zakaryan highlighted the development of the relations with the House of Representatives an...
On May 13 at the NA Prosperous Armenia Faction a working meeting-discussion was held with the RA Minister of Agriculture Sergo Karapetyan.Numerous problems concerning the sphere were discussed. The deputies of the PAP Faction raised the issue of subsidizing the agricultural credits and anti-hail sta...