ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Մարիա Կարապետյանը հանդիպել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի «Հարավային Կովկասի քաղաքական երկխոսություն» տարածաշրջանային ծրագրի նորանշանակ տնօրեն Ստեֆան Մալերիուսի եւ հիմնադրամի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Լիանա Մարուքյանի հետ: Հանդիպման ընթացք...
Քննարկվել են «Հարմարավետ միջավայր վաղ մայրության շրջանում գտնվող կանանց համար» ծրագրի հետազոտության արդյունքները
Մայիսի 12-ին ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում «Point 33/Կետ 33» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են «Հարմարավետ միջավայր վաղ մայրության շրջանում գտնվող կանանց համար» ծրագրի շրջանակում ՀԿ-ի կողմից իրականացրած հետազոտության ...
Աշխատաժողով՝ ուղղված Հայաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի կարողությունների ուժեղացմանը
«ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում՝ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» ԵՄ Թվինինգ ծրագրի շրջանակում մայիսի 12-ին Հայաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի համար կազմակերպվել էր աշխատաժողով՝ «Ներկայացուցչություն, խորհրդարան...

The member of the NA Standing Committee on Foreign Relations Maria Karapetyan met with the newly appointed Director of the Regional Program Political Dialogue South Caucasus of the Konrad Adenauer Stiftung (KAS) Foundation Stephan Malerius and the Head of the Foundation Yerevan Office Liana Marukyan...
Results of Research of Project Comfortable Environment for Women at Early Stages of Motherhood Discussed
On May 12, a meeting with the representatives of the Point 33 NGO was held in the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs. The results of the research carried out by the NGO within the framework of the Project Comfortable Environment for Women at Early Stages of Motherhood were discussed. ...
Workshop Aimed at Strengthening Capacity of Staff of Parliament of Armenia
On May 12, a workshop was organized for the Staff of the Parliament of Armenia entitled “Representation, parliamentary diplomacy and communication tools, a more transparent parliament for the public and the youth” within the framework of the EU Twinning Project “Strengthening the capacity of the Nat...