Հանդիպումներ Շվեդիայի արտաքին ոլորտի նախարարների հետ
Հունիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Շվեդիայի միջազգային զարգացման համագործակցության նախարար Փիթեր Էրիքսոնի հետ: Կողմերն ընդգծել են, որ 2018 թ. ապրիլի հեղափոխությունից հետո հայ-շվեդական հարաբերություններում շեշտակի դրական փոփոխություններ են տեղի ունեցել:...
Քննարկվել են եկամտահարկի համահարթեցմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հունիսի 12-ին աշխատանքային-մասնագիտական քննարկման ընթացքում անդրադարձել է եկամտահարկի համահարթեցմանն առնչվող հարցերի: ՀՀ ԱԺ կողմից առաջին ընթերցմամբ ընդունված ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխությունների եւ լրացումների փաթեթով ն...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը հունիսի 12-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գծով գրասենյակի ղեկավար Ռոզարիա Պուլյիզիին: Հյուրը նշել է, որ այցի նպատակն է ծանոթանալ Հայաստանում ընթացող գործընթացների վերաբերյալ խորհրդարանական խմբակցությունների տեսակետներին: Ռոզարիա Պուլյիզին ներկայա...
Քննարկվել են ՏԻՄ-երին, գյուղատնտեսության, բնապահպանության եւ էկոնոմիկայի ոլորտներին 2018 թ. ֆինանսական հատկացումներն ու ծրագրերի կատարողականները
Հունիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության ու ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Վարազդատ Կարապետյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել են տեղական ինքնակառավարման մարմիններին, գյ...
Հունիսի 12-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի ու ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը՝ Մխիթար Հայրապետյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ: Համատեղ նիստում քննարկվել է 2018 թվականին ՀՀ պ...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հունիսի 12-ին հանդիպել են Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հետ: Ծանոթացնելով իր կենսագրական տվյալներին՝ թեկնածուն ներկայացրել է թե ինչպիսի գործունեություն կիրականացնի այդ պաշտոնում ընտրվելու դեպքում: Նա պատասխանել է պատգամավորն...
ԲԴԽ անդամի թեկնածուի հետ հանդիպել են «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների անդամները
Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու «Իմ քայլը» խմբակցության կողմից առաջադրված Գրիգոր Բեքմեզյանի հետ հունիսի 12-ին հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների անդամները: Ներկայացնելով իր կենսագրականն ու աշխատանքային ուղին՝ թեկնածուն անդրադարձել է ԲԴԽ-ի գործո...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ հունիսի 12-ին առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է «ՀՀ-ում հաշմանդամների սոցիալական պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած օրենքի...
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ուփսալա
Հունիսի 11-ին ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Շվեդիայում մեկնել է Ուփսալա քաղաք, որտեղ նախ այցելել է Ուփսալայի համալսարանի գրադարան: Ուփսալայի համալսարանի փոխնախագահ Անդերս Մալմբերգը եւ գրադարանի տնօրեն պրոֆեսոր Լարս Բուրմանը հայկական պատվիրակությանը ծանոթացրել են գրադարանում ...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունենալիք աշխատանքային քննարկման ուղիղ եթեր
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում ժամը 11:00-ին տեղի ունենալիք աշխատանքային քննարկման ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «ՀՀ 2018 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «ՀՀ 2018 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

Meetings with Ministers of Foreign Sphere of Sweden
On June 11, the delegation headed by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan met with the Minister for International Development Cooperation of Sweden Peter Eriksson.The sides underlined that after the revolution of April 2018 abrupt positive changes in the Armenian-Swedish relations took place. The NA Pr...
Issues on Income Tax Leveling Discussed
On June 12, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan touched upon items on the income leveling during working-specialized debate.The RA NA deputies, the RA Deputy Ministers of Finance Arman Poghosyan and Armen Hayrapetyan, the RA CB Council member Martin Galstyan, ...
On June 12, the RA NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan received the Head of the NATO Liaison Office in the South Caucasus Rosaria Puglisi.The guest has noted that the goal of the visit is to get acquainted with the viewpoints of the parliamentary factions on the ongoing processes in Armenia. Rosaria Pu...
On June 12, the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Mkhitar Hayrapetyan and Mane Tandilyan was held. At the sitting the executive paper of the expenditures allocated to the ...
On June 12, the members of the RA NA Bright Armenia Faction met with the Candidate for Judge of the Constitutional Court Vahe Grigoryan.Presenting his biographical data the candidate noted about his activity in case of being elected in that Office. He answered the MPs' questions.Let us note that und...
On June 12, the members of the Bright Armenia and the Prosperous Armenia Factions met with Grigor Bekmezyan, the candidate for the Supreme Judicial Council (SJC) member nominated by My Step Faction. Presenting his biography and working experience the candidate touched upon his vision of the SJC acti...
On June 12, at the sitting of the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs moderated by Narek Zeynalyan the draft law on Amending the RA Law on Social Security Disability in the RA authored by the NA Bright Armenia Faction was debated in the first reading. The NA deputy Srbuhi...
Delegation Headed by Ararat Mirzoyan Visits Uppsala
On June 11, the delegation headed by the NA Speaker Ararat Mirzoyan left for the city of Uppsala in Sweden, first visited Uppsala University Library. The Vice-Chancellor of Uppsala University Anders Malmberg and the Library Director Professor Lars Burman presented the Armenian medieval manuscripts a...