ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի նամակը ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Մենենդեսին
«Հարգելի սենատոր Մենենդես Հայաստանում մենք ոգեւորությամբ իմացանք, որ ապրիլի 10-ին Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձեւ, որը կոչ է անում Սենատին հիշատակել 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը եւ քաջարելում է Միացյալ նահանգների Նախագահին երաշխա...
Ապրիլի 11-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հանդիպեց Լեհաստանի խորհրդարանի արդարադատության եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ Ստանիսլավա Պրզադկայի հետ: Կողմերը ներկայացրին երկու երկրների խորհրդարանների համապատասխան հան...

“Уважаемый сенатор Менендес!Мы в Армении с воодушевлением узнали, что 10 апреля Комиссия по внешним отношениям Сената США приняла признающую Геноцид армян  резолюцию, которая призывает Сенат отметить первый геноцид 20-го века и обеспечить президентом Соединенных Штатов гарантии, что внешняя пол...
11 апреля председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Э.Варданян встретилась с председателем Комиссии правосудия и прав человека парламента Польши Станиславой Прзадкой.Стороны представили полномочия и сферы деятельности соответствующих комиссий парламентов дву...