ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի նամակը ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Մենենդեսին
«Հարգելի սենատոր Մենենդես Հայաստանում մենք ոգեւորությամբ իմացանք, որ ապրիլի 10-ին Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձեւ, որը կոչ է անում Սենատին հիշատակել 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը եւ քաջարելում է Միացյալ նահանգների Նախագահին երաշխա...
Ապրիլի 11-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հանդիպեց Լեհաստանի խորհրդարանի արդարադատության եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ Ստանիսլավա Պրզադկայի հետ: Կողմերը ներկայացրին երկու երկրների խորհրդարանների համապատասխան հան...

Letter by the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan to the USA Senate Foreign Relations Committee Chairman Robert Menendez
“Dear Senator Menendez,In Armenia, we were excited to learn that on April 10 the Senate Committee on Foreign Relations adopted an Armenian Genocide Resolution which calls upon the Senate to commemorate the first genocide of the 20th century and encourages the President of the United States to e...
11.04.2014
On April 11 the Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan met with the Chair of the Committee on Justice and Human Rights of the Polish Parliament Stanislawa Prządka.The sides presented the authorities and the spheres of the activity of...