«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2017 թ. չորրորդ եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները: Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ...
Հունվարի 11-ին տեղի են ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստեր: ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հրայր Թովմասյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություներ է տվել մի խումբ օրենսդրական նախաձեռնությունների, ...
Պարգեւներ՝ «Արարատ-73» ֆուտբոլային թիմի անդամներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի կարգադրությամբ սպորտի եւ հասարակական գործունեության բնագավառներում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալով են պարգեւատրվել «Արարատ-73» ֆուտբոլային թիմի անդամներ Արկադի Անդրեասյանը, Ալյոշա Աբրահամյանը, Սերգեյ Պողոսյանը, Նորայր Մեսրոպյանը, Սուրեն Մարտիրոսյանը, Նի...

692 Letters Received
According to the Law on The Procedure for Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints, the General Division of the RA NA Secretariat issued the statistic data of the letters addressed to the RA National Assembly during 2017 fourth quarter.The citizens’ 192 letters have been acc...
On January 11, sittings of the RA NA Standing Committees were held. At the sitting moderated by Hrayr Tovmasyan the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights debated and endorsed a group of legislative initiatives which will be included in the draft laws of t...
Awards to Members of Ararat-73 Football Team
By the order of the RA NA President Ara Babloyan for the significant contribution in the spheres of sport and public activities Arkadi Andreasyan, Alyosha Abrahamyan, Sergey Poghosyan, Norayr Mesropyan, Suren Martirosyan, Nikolai Ghazaryan, Eduard Margarov were awarded the RA NA Medal of Honour, and...