«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2017 թ. չորրորդ եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները: Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ...
Հունվարի 11-ին տեղի են ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստեր: ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հրայր Թովմասյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություներ է տվել մի խումբ օրենսդրական նախաձեռնությունների, ...
Պարգեւներ՝ «Արարատ-73» ֆուտբոլային թիմի անդամներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի կարգադրությամբ սպորտի եւ հասարակական գործունեության բնագավառներում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալով են պարգեւատրվել «Արարատ-73» ֆուտբոլային թիմի անդամներ Արկադի Անդրեասյանը, Ալյոշա Աբրահամյանը, Սերգեյ Պողոսյանը, Նորայր Մեսրոպյանը, Սուրեն Մարտիրոսյանը, Նի...

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за четвертый квартал 2017 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС А.Баблояну 192 письма, заместителям Председа...
11 января состоялись очередные заседания постоянных комиссий НС по  государственно-правовым вопросам и защите прав человека, по внешним связям, по вопросам европейской интеграции, по экономическим вопросам  соответственно под председательством Г.Товмасяна, А.Ашотяна, Н.Зограбян и Х.Арутюня...
Награды членам футбольной команды “Арарат-73”
По решению Председателя НС А.Баблояна за значительный вклад в спортивно-общественную деятельность Почетной медалью НС РА награждены члены футбольной команды "Арарат-73" А.Андриасян, А.Абраамян, С.Погосян, Н.Месропян, С.Мартиросян, Н.Казарян, Э.Маркаров, а Памятной медалью Председателя НС РА – спорти...