Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Մինչ օրինագծերի քննարկմանն անցնելը՝ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Երկրորդ ընթերցմամբ խորհրդարանը քննարկեց եւ ընդունեց ՀՀ կառավարության ներկայացրած «Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրաց...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Դանիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Դանիաjի խորհրդարանական պատվիրակությանը` եվրոպական հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Եվա Հանսենի գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստանը շահագրգիռ է խթանել քաղաքական երկխոսությունը Դանիայի հետ եւ համոզմունք հայտնեց, որ...
Սեպտեմբերի 10-ին Ազգային ժողովի խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպեցին Դանիայի խորհրդարանի եվրոպական հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Եվա Հանսենի, պատգամավոր Միքայել Յենսենի եւ մի խումբ դանիացի լրագրողների հետ: Ողջունելով հյուրերին ` ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Հովհաննես Սահակյանը օգտակար համարե...

10 сентября Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний. До начала дебатов по законопроектам депутаты голосованием приняли проекты, обсуждавшиеся в предыдущий день.Депутаты НС рассмотрели проекты изменений и дополнений в законы РА “О налоге на прибыль”, “О медицинской помощи и о...
Председатель НС О.Абраамян принял парламентскую делегацию Дании
10 сентября Председатель НС О.Абраамян принял парламентскую делегацию Дании во главе с председателем Комиссии по европейским вопросам Е.Хансен.Приветствуя гостей, спикер НС отметил, что Армения заинтересована в стимулировании политического диалога с Данией, и выразил уверенность, что подобные визиты...
10 сентября представители фракций НС встретились с председателем Комиссии по европейским вопросам парламента Дании Е.Хансен, депутатом М.Йенсеном и группой датских журналистов.Приветствуя гостей, секретарь фракции РПА О.Саакян отметил полезность подобных встреч, подчеркнув, что они являются хорошей ...