ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ԻԻՀ ներքին գործերի նախարարին
Հուլիսի 9-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԻԻՀ ՆԳ նախարար Մոսթաֆա Մոհամադ Նաջջարի գլխավորած պատվիրակությանը: ԱԺ նախագահը համոզմունք հայտնեց, որ  ԻԻՀ ՆԳ նախարարի այցն էլ ավելի կամրապնդի հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունները: Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Հայաստանը կարեւորում է...
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ հանձնաժողովի անդամներ Շիրակ Թորոսյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, Նիկոլ Փաշինյանն ու Վահան Բաբայանը հուլիսի 9-ին հանդիպեցին Նիդեռլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի վար...
«Կարիք չկա մութ սենյակում կատու փնտրել, երբ այդ կատուն քո ուսերին է». Էդուարդ Շարմազանովի պատասխանը` Մամեդյարովին
Այսօր Բաքվում ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերի հետ կայացած համատեղ ասուլիսին Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը մասնավորապես հայտարարել է. «Եթե հայկական զինված ուժերը դուրս բերվեն օկուպացված տարածքներից, ապա չի լինի ոչ դիպուկահարների, ոչ զինված միջադեպերի խնդիր»: Ի պատասխան այս հայտար...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է ուղարկել ՌԴ Պետական Դումայի եւ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է ուղարկել ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին եւ  ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին` Կրասնոդարի երկրամասում տեղի ունեցած ջրհեղեղի կապակցությամբ: «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի ...

On July 9 RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by Mostafa Mohammed Najjar, Interior Minister of the Islamic Republic of Iran (IRI).The NA President expressed conviction that the IRI Interior Minister’s visit would more strengthen the Armenian-Iranian friendly relations. Hovik...
On July 9 Artak Zakaryan, Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly and Committee members Shirak Torosyan, Samvel Farmanyan, Alexander Arzumanyan, Nikol Pashinyan and Vahan Babayan met with Jaap Werner, Director of the Europe Department, Ministry of Foreign Aff...
“There is No Need To Look For a Cat in a Dark Room, When That Cat is On Your Shoulders:” Eduard Sharmazanov’s Answer To Mamedyarov
Today in Baku at the joint press conference held with the OSCE Secretary General Lamberto Zanier Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mamedyarov has stated in particular: “If the Armenian armed forces are taken out from the occupied territories, then there will neither be a problem of snipers, nor a...
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Sent Telegrams of Condolence to the Speakers of the RF State Duma and Federal Council of the Federal Assembly
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan sent telegrams of condolence to Sergey Narishkin, RF State Duma Speaker and Valentina Matviyenko, RF Federal Council of the Federal Assembly in connection with the flood, which occurred in Krasnodar region.“In the name of the National Assembly of the Rep...