ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ԻԻՀ ներքին գործերի նախարարին
Հուլիսի 9-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԻԻՀ ՆԳ նախարար Մոսթաֆա Մոհամադ Նաջջարի գլխավորած պատվիրակությանը: ԱԺ նախագահը համոզմունք հայտնեց, որ  ԻԻՀ ՆԳ նախարարի այցն էլ ավելի կամրապնդի հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունները: Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Հայաստանը կարեւորում է...
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ հանձնաժողովի անդամներ Շիրակ Թորոսյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, Նիկոլ Փաշինյանն ու Վահան Բաբայանը հուլիսի 9-ին հանդիպեցին Նիդեռլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի վար...
«Կարիք չկա մութ սենյակում կատու փնտրել, երբ այդ կատուն քո ուսերին է». Էդուարդ Շարմազանովի պատասխանը` Մամեդյարովին
Այսօր Բաքվում ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերի հետ կայացած համատեղ ասուլիսին Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը մասնավորապես հայտարարել է. «Եթե հայկական զինված ուժերը դուրս բերվեն օկուպացված տարածքներից, ապա չի լինի ոչ դիպուկահարների, ոչ զինված միջադեպերի խնդիր»: Ի պատասխան այս հայտար...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է ուղարկել ՌԴ Պետական Դումայի եւ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է ուղարկել ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին եւ  ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին` Կրասնոդարի երկրամասում տեղի ունեցած ջրհեղեղի կապակցությամբ: «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի ...

Председатель НС принял Министра внутренних дел ИРИ
9 июля Председатель НС Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую Министром внутренних дел Исламской Республики Иран (ИРИ) Мостафой Мохаммадом Наджаром.Спикер парламента выразил уверенность, что визит министра  ИРИ еще более укрепит армяно-иранские отношения. О.Абраамян отметил, что Арм...
9 июля Председатель Постоянной комиссии по внешним сношениям НС  Артак Закарян и члены Комиссии Ширак Торосян, Самвел Фарманян, Александр Арзуманян, Никол Пашинян и Ваан Бабаян встретились с начальником департамента Европы Министерства иностранных дел Королевства Нидерландов  Яаппом Вернер...
“Не стоит искать кошку в темной комнате, когда эта кошка на твоих плечах” – ответ Эдуарда Шармазанова Мамедъярову
Сегодня в Баку на совместной пресс-конференции с Генеральным секретарем ОБСЕ Ламберто Заньером Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров заявил: "Если армянские вооруженные силы будут выведены с оккупированных территорий, не будет проблемы ни снайперов, ни вооруженных инцидентов".В отве...
Председатель НС РА Овик Абраамян направил телеграммы соболезнования председателям Государственной Думы и Совета Федерации Федерального Собрания РФ
Председатель НС РА Овик Абраамян направил телеграммы соболезнования Председателю Государственной Думы РФ С.Нарышкину и Председателю Совета Федерации Федерального Собрания РФ В.Матвиенко – в  связи с наводнением в Краснодарском крае.  “От имени Национального Собрания Республики Армения и се...