ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել
Հուլիսի 12-ին երկօրյա աշխատանքային այցով  Բրյուսել  / Բելգիայի Թագավորություն/ կմեկնի  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Բրյուսելում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա  Բելգիայի Սենատի նախագահ Արման դը Դեկերի, Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ  Լասլ...
09.07.2010
Ստացվել է 1518 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակում է 2010 թ. երկրորդ  եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ  ԱԺ նախագահին  է հանձնվե...

Председатель НС РА О.Абраамян отбывает в Брюссель с рабочим визитом
12 июля с двухдневным  рабочим визитом в Брюссель (Королевство Бельгия) отбывает делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном. В Брюсселе глава армянского парламента встретится с председателем Сената Бельгии  Арманом де Декером, вице-спикером Европарламента Ласло Токесом,...
09.07.2010
Получено 1518 писем
Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, общий отдел  Секретариата  НС  публикует краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за второй квартал 2010 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 423 письма, заместителям Председ...