«Ես եմ» եւ «Պատիվ ունեմ» ծրագրերը քննարկվել են ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ եւ «Ելք» խմբակցություններում
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը «Ազգ-բանակ 2017» համաժողովի ընթացքում ազդարարված «Ես եմ» եւ «Պատիվ ունեմ» նախագծերի հանրային քննարկումների շրջանակում հունիսի 9-ին հանդիպել եւ վերոնշյալ նախագծերով նախատեսվող քայլերն է ներկայացրել ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ եւ ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցություններին: Հիշեցնենք, ո...
09.06.2017
ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է արտահերթ նիստի աշխատանքը
Հունիսի 9-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար պատգամավորները քննարկել են ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանի եւ ՀՀ կառավարության հեղինակած «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը՝ կից օրենսդրական փաթեթո...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 9-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Արա Բաբլոյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի եւ Լիտվայի միջեւ հարաբերությունների ներկա մակարդակը: ՀՀ ԱԺ նախագահն իր երախտագիտությունն է հ...

Программы “Это я” и “Честь имею” обсуждены в парламентских фракциях АРФД и “Елк”
9 июня министр обороны РА В.Саркисян  в рамках общественных обсуждений объявленных на форуме “Нация – армия 2017” проектов “Это я” и “Честь имею” встретился с парламентскими фракциями АРФД и “Елк” и представил им намеченные шаги. Ранее, 5 июня, программы обсуждены с представителями фракций...
9 июня Национальное Собрание продолжило работу внеочередного заседания, обсудив во втором чтении и приняв полностью законопроект “О комиссии по предупреждению коррупции” и прилагаемый законодательный пакет, предложенный вице-спикером НС А.Оганнисян и Правительством РА.Парламент обсудил во втором чте...
А.Баблоян принял посла Литвы в РА
9 июня Председатель НС А.Баблоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Литовской Республики в РА  Э.Петрикаса.   Приветствуя посла в парламенте, А.Баблоян высоко оценил нынешний уровень отношений между Арменией и Литвой. Председатель НС выразил признательность послу первой признав...