«Ես եմ» եւ «Պատիվ ունեմ» ծրագրերը քննարկվել են ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ եւ «Ելք» խմբակցություններում
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը «Ազգ-բանակ 2017» համաժողովի ընթացքում ազդարարված «Ես եմ» եւ «Պատիվ ունեմ» նախագծերի հանրային քննարկումների շրջանակում հունիսի 9-ին հանդիպել եւ վերոնշյալ նախագծերով նախատեսվող քայլերն է ներկայացրել ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ եւ ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցություններին: Հիշեցնենք, ո...
09.06.2017
ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է արտահերթ նիստի աշխատանքը
Հունիսի 9-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար պատգամավորները քննարկել են ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանի եւ ՀՀ կառավարության հեղինակած «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը՝ կից օրենսդրական փաթեթո...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 9-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Արա Բաբլոյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի եւ Լիտվայի միջեւ հարաբերությունների ներկա մակարդակը: ՀՀ ԱԺ նախագահն իր երախտագիտությունն է հ...

Programmes “It is Me” and “I Have the Honour” Programmes in RA NA ARF and RA NA Way Out Factions Debated
On June 9, within the framework of the public debates of the programmes It is Me and I Have the Honour announced during the Forum Nation-Army 2017 the RA Minister of Defense Vigen Sargsyan met and presented the abovementioned programmes to the factions of the RA NA ARF and the RA NA Way Out Factions...
09.06.2017
RA National Assembly Ends Work of Extraordinary Sitting
On June 9, the parliament continued the work of the extraordinary sitting.The deputies debated in the second reading and completely passed the RA Law on Corruption Prevention Commission authored by the RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhannisyan and the Government with the enclosed legislative package....
Ara Babloyan Receives Ambassador of Lithuania to the RA
On June 9, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the RA Erikas Petrikas.Welcoming the Ambassador in the parliament, Ara Babloyan highly assessed the current level of the relationships between Armenia and Lithuania. Th...