Հունիսի 9-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստի աշխատանքը՝ շարունակելով ՀՀ 2015 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվության քննարկումը: Պատգամավորները եւ նախարարները ներկայացրել են հաշվետվության վերաբերյալ իրենց տեսակետները: ՀՀ 2015 թվականի պետական բյուջեի կատարման հաշվետվության վեր...
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը, պատվիրակության անդամներ Թեւան Պողոսյանը եւ Միքայել Մելքումյանը հունիսի 9-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում ամփոփել են մայիսի 28-30-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում կայացած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի գարնանային նստաշրջանի աշխատանքների...
«Կարծում եմ, լավ առիթ է նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված տնտեսական քաղաքականության հիմնական արդյունքների ամփոփման, առկա անելիքների գնահատման եւ այդ ուղղությամբ համապատասխան քայլերի ու մոտեցումների ուրվագծման համար: Իմ խորին համոզմամբ՝ այս հաշվետվության քննարկումները, ինչպես մշտական հանձնաժողովներո...

On June 9, the RA National Assembly began the work of the regular sitting, continuing the debate of the Annual Report of the RA State Budget Execution for 2015. The deputies and the Ministers presented their views on the report.The RA NA Speaker Galust Sahakyan delivered an extraordinary speech on A...
At June 9 press conference, the Head of the RA NA Delegation to NATO Parliamentary Assembly Koryun Nahapetyan, members of the Delegation Tevan Poghosyan and Mikayel Melkumyan summed up the results of the works of NATO PA Spring Session held in Tirana, in the capital of Albania on May 28-30. Koryun N...
“I think it is a good occasion for summing up the main results of the economic policy implemented during the previous year, the assessment of the existing works and the outline of appropriate steps and approaches in that direction. To my deep conviction, the debates of this report, at the Stand...