ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 7-ի հերթական նիստում քննարկել է աշնանային նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերին վերաբերող մի շարք հարցեր: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգությ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է հայաստանյան մի շարք կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, ովքեր նախաձեռնել են «Վերջ երեխաների դեմ բռնությանը» հնգամյա հանրային քարոզարշավը, որը համաշխարհային նույնանուն արշավի հայաստանյան նախաձեռնությունն է: Ըստ նախաձեռնող խմբի անդամների՝ ...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Որջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արա Բաբլոյանը գոհունակությամբ փաստել է, որ Հայաստան-Գերմանիա հարաբերությունները տարեցտարի ամրապնդվում են եւ ավ...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի նիստին մասնակցելու համար 2017 թվականի սեպտեմբերի 12-15-ը ներառյալ Ստրասբուրգ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (Հ...

На заседании Постоянной комиссии НС
7 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы на своем очередном заседании обсудила ряд вопросов, касающихся повесток дня осенней сессии и четырехдневных заседаний НС.Выступившие на заседании первый заместител...
7 сентября Председатель НС А.Баблоян принял представителей ряда организаций страны – армянских инициаторов мировой пятилетней агиткампании “Конец насилию над детьми”. Согласно членам инициативной группы, цели стабильного развития ООН-2030 подчеркивают необходимость ликвидации всех форм насилия над д...
А.Баблоян принял посла Германии в РА
7 сентября Председатель НС А.Баблоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла ФРГ в РА Бернхарда Матиаса Кислера.Приветствуя посла в НС, А.Баблоян с удовлетворением констатировал, что отношения Армения – Германия из года в год все более укрепляются и углубляются. Председатель НС поблагодарил правит...