ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 7-ի հերթական նիստում քննարկել է աշնանային նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերին վերաբերող մի շարք հարցեր: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգությ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է հայաստանյան մի շարք կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, ովքեր նախաձեռնել են «Վերջ երեխաների դեմ բռնությանը» հնգամյա հանրային քարոզարշավը, որը համաշխարհային նույնանուն արշավի հայաստանյան նախաձեռնությունն է: Ըստ նախաձեռնող խմբի անդամների՝ ...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Որջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արա Բաբլոյանը գոհունակությամբ փաստել է, որ Հայաստան-Գերմանիա հարաբերությունները տարեցտարի ամրապնդվում են եւ ավ...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի նիստին մասնակցելու համար 2017 թվականի սեպտեմբերի 12-15-ը ներառյալ Ստրասբուրգ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (Հ...

At September 7 sitting of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment debated a number of issues relating to the agendas of the autumn session and regular sittings.The Head of State Service for Food Safety of the RA Ministry of Agric...
On September 7, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the representatives of a number of Armenia’s organizations, which initiated the five-year public campaign End Violence Against Children, which is the initiative of the world namesake campaign in Armenia. According to the initiative group member...
Ara Babloyan Receives Ambassador of Germany to RA
On September 7, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to the RA Bernhard Matthias Kiesler.Welcoming the Ambassador in the RA National Assembly, Ara Babloyan has documented with satisfaction that Armenia-Germany rel...