ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին.     ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի  վարչության պետ (ծածկագիր` 1-1.2-3)     Նշված թա...
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորեց կին պատգամավորներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մարտի 7-ին հանդիպեց խորհրդարանի կին պատգամավորների հետ: Շնորհավորելով մարտի 8-ի` Կանանց տոնի կապակցությամբ, պարոն Նիկոյանը առողջություն, հաջողություն, երջանկություն եւ արգասաբեր գործունեություն մաղթեց նրանց: Կին պատգամավորները շնորհակալություն հայտնեցին ուշա...
Էդուարդ Շարմազանովը Լիտվայի Սեյմի նախագահի տեղակալի հետ քննարկել է ԼՂ կարգավորման գործընթացը
Աշխատանքային այցով Լիտվայում գտնվող` ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ  Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը մարտի 6-ին Վիլնյուսում հանդիպել է Լիտվայի Սեյմի նախագահի տեղակալ Էրիկաս Տամաշաուսկասի հետ: Կողմերը քննարկելով երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ արդյունավետ փոխգործակցությանն առ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մասնակցեց «Նազանի» երգի անսամբլի համերգին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մարտի 6-ին Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքում մասնակցեց ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Արուս Գուլանյանի ղեկավարած «Նազանի» երգի անսամբլի համերգին: Վերջինում ելույթներ ունեցան նաեւ ճանաչված երգիչներ, սիրված պարային խմբեր: Մայրության եւ գեղեցկ...

On March 7 the RA National Assembly Speaker Samvel Nikoyan met the female MPs. Congratulating them on March 8 - Women’s Day, Mr Nikoyan wished them health, success, happiness and fruitful activity.The female MPs thanked the NA Speaker for attention, warm wishes, appreciation of their work and c...
07.03.2012
Eduard Sharmazanov Discussed the NK Settlement Process with the Vice President of the Lithuanian Seimas Erikas Tamašauskas .
On March 6 the RA Parliamentary delegation led by the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, being on a working visit in Lithuania met the Vice President of the Lithuanian Seimas Erikas Tamašauskas in Vilnius. Discussing issues relating to the effective cooperation between the parliaments of the two ...
RA National Assembly Speaker Samvel Nikoyan Takes Part in the Concert of “Nazani” Song Ensemble
On March 6 the RA National Assembly Speaker in G. Sundukyan National Academic Theatre building took part in the concert of “Nazani" Song Ensemble led by the RA Honuorable Artist Arus Gulanyan. Acclaimed singers and beloved dance groups also performed.The concert dedicated to the Maternity and Beauty...