ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին.     ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի  վարչության պետ (ծածկագիր` 1-1.2-3)     Նշված թա...
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորեց կին պատգամավորներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մարտի 7-ին հանդիպեց խորհրդարանի կին պատգամավորների հետ: Շնորհավորելով մարտի 8-ի` Կանանց տոնի կապակցությամբ, պարոն Նիկոյանը առողջություն, հաջողություն, երջանկություն եւ արգասաբեր գործունեություն մաղթեց նրանց: Կին պատգամավորները շնորհակալություն հայտնեցին ուշա...
Էդուարդ Շարմազանովը Լիտվայի Սեյմի նախագահի տեղակալի հետ քննարկել է ԼՂ կարգավորման գործընթացը
Աշխատանքային այցով Լիտվայում գտնվող` ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ  Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը մարտի 6-ին Վիլնյուսում հանդիպել է Լիտվայի Սեյմի նախագահի տեղակալ Էրիկաս Տամաշաուսկասի հետ: Կողմերը քննարկելով երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ արդյունավետ փոխգործակցությանն առ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մասնակցեց «Նազանի» երգի անսամբլի համերգին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մարտի 6-ին Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքում մասնակցեց ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Արուս Գուլանյանի ղեկավարած «Նազանի» երգի անսամբլի համերգին: Վերջինում ելույթներ ունեցան նաեւ ճանաչված երգիչներ, սիրված պարային խմբեր: Մայրության եւ գեղեցկ...

Председатель НС поздравил женщин-депутатов
7 марта Председатель НС С.Никоян встретился с женщинами – депутатами парламента. Поздравив их с женским праздником 8 марта, спикер НС пожелал им здоровья, успехов, счастья и плодотворной деятельности. Женщины-депутаты поблагодарили за внимание, теплые пожелания, оценку их труда и поздравления.П...
07.03.2012
Э.Шармазанов обсудил с вице-спикером Сейма Литвы процесс урегулирования Нагорно-Карабахского конфликта
6 марта  находящаяся с рабочим визитом в Литве парламентская делегация во главе с заместителем Председателя НС РА Э.Шармазановым встретилась в Вильнюсе с вице-спикером Сейма Литвы Э.Тамашаускасом. Стороны обсудили вопросы, касающиеся продуктивного взаимосотрудничества парламентов двух стран, на...
Председатель НС С.Никоян принял участие в концерте вокального ансамбля “Назани”
6 марта Председатель НС С.Никоян принял участие в прошедшем в здании Национального академического театра им. Г.Сундукяна концерте вокального ансамбля “Назани” под руководством заслуженной артистки РА А.Гуланян. В концерте участвовали также известные и полюбившиеся певцы, танцевальные группы.Концерт,...