ԱԺ մի խումբ պատգամավորների հանձնվեցին «Ռուսհամագործակցության» Պատվո նշան եւ դիպլոմներ
Փետրվարի 7-ին Ազգային Ժողովի մի խումբ պատգամավորների հանձնվեցին «Ռուսհամագործակցություն» դաշնային գործակալության Պատվո նշան եւ դիպլոմներ: Հայաստանում ռուսաց լեզվի տարածման ուղղությամբ կատարած արդյունավետ աշխատանքի եւ ՀՀ նախագահի բարձր հովանու ներքո անցկացված «Հայաստանում ռուսական խոսքի 5-րդ օրերին» ...
Փետրվարի 7-ին Ազգային Ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը: Այնուհետեւ պատգամավորները շարունակեցին նախորդ օրն ընդհատված «Պետական եւ ծառայողական գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ հաստատվել է ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի կազմը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 79-րդ հոդվածի 2-րդ մասով եւ հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին կետի «ե» ենթակետը եւ 24.1-րդ հոդվածը, փետրվարի 7-ին կարգադրություն է ստորագրել ՀՀ ԱԺ հինգերորդ գումա...

A Number of NA Deputies Are Handed Over an Honour Badge and Diplomas of “RusCooperation”
On February 7 a number of deputies of the National Assembly were handed over an Honour Badge and diplomas of the Federal Agency of “RusCooperation” (Rossotrudnichestvo). For effective work in spreading the Russian language in Armenia and for active participation “In the 5th Days of Russian Word in A...
On February 7 the National Assembly continued the work of the four-day sittings and by voting passed the draft laws debated on the previous day.Then the deputies continued the debate of the draft law “On Amending the RA Law On State and Office Secret” interrupted on the previous day.In his concludin...
Composition of the NA Committee on Ethics Is Approved by the Order of the RA NA President Hovik Abrahamyan
The RA National Assembly President Hovik Abrahamyan, according to the part 2 of Article 79 of the Constitution of the Republic of Armenia and taking as a basis the 1.5 paragraph of Article 18 of the RA law “Rules of Procedure” and Article 24.1, on February 7 signed an order on approving the composit...