Ապրիլի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացրել է, որ ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում երեկվանից պահպանվում է հարաբերական անդորրը: Ձախողվել է ադրբեջանական ագր...
Ապրիլի 6-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով են այցելել «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի սաները: Աշակերտները ներկա են գտնվել Ազգային ժողովի նիստին, ապա մասնակցել են բաց դասի, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահի խորհրդական Հրայր Զորյանը, ով երեխաներին հանգամանալից ներկայացրել է խորհրդարանի ...
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի քարտուղարությունը հրապարակում է 2016 թ. առաջին եռամսյակում ստացված նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքաց...
Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշը նախօրեին զորակցական նամակ է հղել Հայաստան-Չեխիա բարեկամության խմբի ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովին: Չեխ խորհրդարանականը խոր ցավով է նշել ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում իրադրության անն...

6 апреля НС продолжило работу четырехдневных заседаний, голосованием приняв законопроекты,   обсуждавшиеся в предшествовавший день. До начала заседания вице-спикер НС Э.Шармазанов проинформировал, что со вчерашнего дня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения сохраняется относит...
6 апреля в рамках программы “Открытые двери” НС посетили питомцы образовательного комплекса “Мхитар Себастаци”.  Учащиеся присутствовали на заседании НС, а затем приняли участие в открытом уроке, который вел советник Председателя НС Г.Зорян. Он подробно представил детям структуру и законодатель...
Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Секретариат НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за первый квартал 2016 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 129 писем, заместителям Председателя НС – 53 письма. Председ...
Руководитель группы дружбы Чехия – Армения выразил поддержку в письме вице-спикеру НС Э.Шармазанову
Руководитель группы дружбы Чехия – Армения Палаты депутатов парламента Чехии Робин Бьохниш накануне выразил поддержку в письме руководителю группы дружбы Армения – Чехия,  вице-спикеру НС Э.Шармазанову.Чешский парламентарий с глубоким сожалением отметил беспрецедентно напряженную ситуацию на ка...