«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակում է 2012 թ. 1-ին եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին  է հանձնվել քաղաքացիների ...
Ապրիլի 6-ին Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որտեղ հանձնաժողովը քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց ՀՀ կառավարության հեղինակած «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփո...

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, общий отдел Секретариата НС публикует краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за первый квартал 2012 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 229 писем, заместителям Председателя НС – 51 письм...
6 апреля состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта  под председательством А.Давтяна, на котором обсуждались поправки в законодательный пакет “Об общем образовании”, “Об образовании”  и др.,  по которому комиссия...