Մարտի 6-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային անվտանգության քաղաքականության տնօրեն Նիք Գըրրի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ Հայաստանի Հանրապետությունու...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 6-ին ընդունել է ԱՊՀ-ի, արտասահմանում բնակվող հայրենակիցների,  միջազգային հումանիտար համագործակցության հարցերով զբաղվող «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» Դաշնային գործակալության ղեկավար Լյուբով Գլեբովային եւ նրան ուղեկցող անձանց: Ողջունելով հյուրերին Հայա...
Մարտի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ կրթության, գիտության ոլորտում ներդրած մեծ ավանդի համար պարգեւատրել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի մի խումբ դասախոսների եւ աշխատակիցների: Աելիտա Դոլուխանյանը, Ռուզան Թադեւոսյանը, Աիդա...
Մարտի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 58-ամյակին նվիրված եւ «Պատանի երկրապահ» ակումբի սաների երդման հանդիսավոր արարողությանը: Հայաստանի տարբեր մարզերից եւ Արցախից Երեւան եկած պատանի երկրապահների երդման արարողությունը տեղի է ունեցել Ծիծեռնակաբերդի բարձունք...

6 марта председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с директором политики международной безопасности Министерства обороны Соединенного Королевства Ником Гирром. На встрече присутствовала также Чрезвычайный и Полномочный Посол Со...
6 марта вице-спикер НС Э.Нагдалян приняла руководителя Федерального агентства РФ “Россотрудничество” Л.Глебову и сопровождающих ее лиц. Приветствуя гостей в армянском парламенте,  вице-спикер НС высоко оценила вековую армяно-российскую дружбу и традиционные связи, в этом контексте   о...
6 марта Председатель НС Г.Саакян в связи с Международным днем 8 марта за большой вклад в сферу образования и науки наградил группу преподавателей и сотрудников АГПУ. Почетной грамотой НС РА награждены А.Долуханян, Р.Тадевосян, А.Топузян, Л.Асатрян, С.Геворкян, М.Испирян, К.Караханян и А.Григорян....
5 марта Председатель НС Г.Саакян присутствовал на посвященной 58-летию спарапета Вазгена Саргсяна торжественной церемонии клятвоприношения питомцев клуба “Патани еркрапа”. Церемония прибывших в Ереван из различных областей РА и Арцаха юных “еркрапа” прошла на Цицернакабердском холме. На мероприятии ...