ՀՀ ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի եւ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների հունիսի 5-ին տեղի ունեցած   համատեղ նիստում Անդրանիկ Քոչարյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել են «ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության՝ ...
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հունիսի 5-ին մեկնարկել են «ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները, որին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահներ Լենա Նազարյանը, Ալեն Սիմոնյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ կառավարությա...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ «Իմ քայլը» խմբակցության  անդամներ Անուշ Բեղլոյանը, Սոս Ավետիսյանը, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը ներկայացնող  Արման Բաբաջանյանը եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը հունիսի 5-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսի ըն...
Հունիսի 5-ին Վարշավայում մեկնարկել է Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի պետությունների խորհրդարանների նախագահների 4-րդ գագաթնաժողովը: Այս ձեւաչափը վերջին մի քանի տարիների ընթացքում Լեհաստանի խորհրդարանի կողմից ընտրված յուրօրինակ հարթակ է Եվրոպայի առջեւ ծառացած մարտահրավերներին արձագանքելու, ինչպես նա...
Ռուբեն Ռուբինյանը Վարշավայում հանդիպել է Հայաստանի հետ Լեհաստանի խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավարի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Լեհաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը հունիսի 4-ին Վարշավայում հանդիպել է ՀՀ ԱԺ-ի հետ Լեհաստանի խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Թադեուշ Վոժնյակի հետ: Հանդիպման ընթացքո...
Հունիսի 5-ին՝ ժամը 12:30-ին, ԱԺ 414 սրահում տեղի կունենա ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունն...

At June 5 joint sitting of the RA NA Standing Committees on Defense and Security and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Andranik Kocharyan and Mane Tandilyan the executive papers of the annual report on the RA State Budget Execution for 2018 of the financial means and programmes ...
Debates of Annual Report on Execution of RA State Budget for 2018 Begin in RA NA Standing Committees
On June 5, at the joint sitting of the RA National Assembly Standing Committees the debates of the annual report on the Execution of the RA State Budget for 2018 in the RA NA Standing Committees began, and the RA Prime Minister Nikol Pashinyan, the RA NA Deputy Speakers Lena Nazaryan and Alen Simony...
Works of Joint Sitting of Armenian-Russian Inter-Parliamentary Committees Summed Up
At June 5 press conference, the member of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Anush Begloian and My Step Faction, Sos Avetisyan (My Step Faction) Arman Babajanyan representing Bright Armenia Faction and the Secretary of the Prosperous Armenia Faction Arman Abovyan presented details abo...
On June 5, the 4th Summit of Parliament Speakers of Central and Eastern Europe began in Warsaw.During the last several years this format is a peculiar platform by the parliament of Poland for responding the challenges facing Europe, as well as discussing issues of mutual interest.By the joint invita...
Ruben Rubinyan Meets with Head of Parliamentary Friendship Group of Poland with Armenia in Warsaw
On June 4, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, the Head of Armenia-Poland Parliamentary Friendship Group Ruben Rubinyan met with the Head of the Friendship Group of Poland with the RA NA Tadeusz Woźniak in Warsaw.During the meeting the sides discussed issues regardin...