ՀՀ ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի եւ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների հունիսի 5-ին տեղի ունեցած   համատեղ նիստում Անդրանիկ Քոչարյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել են «ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության՝ ...
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հունիսի 5-ին մեկնարկել են «ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները, որին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահներ Լենա Նազարյանը, Ալեն Սիմոնյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ կառավարությա...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ «Իմ քայլը» խմբակցության  անդամներ Անուշ Բեղլոյանը, Սոս Ավետիսյանը, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը ներկայացնող  Արման Բաբաջանյանը եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը հունիսի 5-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսի ըն...
Հունիսի 5-ին Վարշավայում մեկնարկել է Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի պետությունների խորհրդարանների նախագահների 4-րդ գագաթնաժողովը: Այս ձեւաչափը վերջին մի քանի տարիների ընթացքում Լեհաստանի խորհրդարանի կողմից ընտրված յուրօրինակ հարթակ է Եվրոպայի առջեւ ծառացած մարտահրավերներին արձագանքելու, ինչպես նա...
Ռուբեն Ռուբինյանը Վարշավայում հանդիպել է Հայաստանի հետ Լեհաստանի խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավարի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Լեհաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը հունիսի 4-ին Վարշավայում հանդիպել է ՀՀ ԱԺ-ի հետ Լեհաստանի խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Թադեուշ Վոժնյակի հետ: Հանդիպման ընթացքո...
Հունիսի 5-ին՝ ժամը 12:30-ին, ԱԺ 414 սրահում տեղի կունենա ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունն...

Обсуждены бюджетные ассигнования и исполнение программ МЧС, Полиции и СНБ в 2018 г.
5 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам обороны и безопасности и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством А.Кочаряна и М.Тандилян обсужден ежегодный отчет “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2018 г.” по части финансовых средств и исполнени...
5 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС начались обсуждения ежегодного отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2018 г.”, на которых присутствовали премьер-министр РА Н.Пашинян, вице-спикеры НС Л.Назарян, А.Симонян, депутаты НС, члены Правительства РА.  Об исполнении г...
5 июня члены Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Беглоян, С.Аветисян (“Мой шаг”), А.Бабаджанян (“Просвещенная Армения”) и А.Абовян (ППА) на созванной пресс-конференции представили подробности состоявшегося 30 мая в Москве совместного заседания Комитета СФ ФС РФ по международным делам  и...
5 июня в Варшаве стартовал 4-й Саммит глав парламентов государств Центральной и Восточной Европы. Этот формат в последние несколько лет – избранная парламентом Польши своеобразная площадка для реагирования на вставшие перед Европой вызовы, а также обсуждения представляющих взаимный интерес вопросов....
Встреча Р.Рубиняна в Варшаве с руководителем парламентской группы дружбы Польши с Арменией
4 июня председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям, руководитель парламентской группы дружбы Армения – Польша  Р.Рубинян встретился в Варшаве с руководителем парламентской группы дружбы Польши с Арменией Тадеушем Вожняком. В ходе встречи стороны обсудили укрепление парламентских связе...