ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց սփյուռքահայ աշակերտների հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ապրիլի 5-ին հանդիպեց սփյուռքահայ մի խումբ աշակերտների ու նրանց ծնողների հետ: ԱԺ փոխնախագահը համոզմունք հայտնեց, որ նման այցելությունները ազգային ինքնության գիտակցման շատ լավ հնարավորություն են ընձեռում եւ նպաստում սերունդների համերաշխությանն ու միասնական...
05.04.2012
Հայկական պատվիրակությունն ամփոփեց Բաքվում կայացած նիստի աշխատանքները
Ազգային ժողովի պատվիրակությունը մասնակցել է «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի` ապրիլի 2-4-ին Բաքվում անցկացված երկրորդ լիագումար նիստի աշխատանքներին:  Հայկական պատվիրակությունը ապրիլի 5-ին լրագրողներին մանրամասներ հաղորդեց թե քննարկումների, թե Ադրբեջանի մայրաքաղաքում իրենց ստացած  տպավո...

Вице-спикер НС встретился с учащимися армянской диаспоры
5 апреля заместитель Председателя НС Э.Шармазанов встретился с группой учащихся армянской диаспоры и их родителями.Вице-спикер выразил уверенность, что подобные встречи дают прекрасную возможность осознания своей национальной идентичности и содействуют достижению согласия и единства поколений, что в...
05.04.2012
Армянская делегация обобщила работу бакинского заседания
Делегация НС РА приняла участие в работе второго пленарного заседания ПА “Евронест”, состоявшегося в Баку 2-4 апреля. Армянская делегация 5 апреля проинформировала журналистов как о деталях обсуждений, так и о своих впечатлениях от пребывания в азербайджанской столице.Глава парламентской делегации в...