Սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկեց 2012 թվականի դեկտեմբերի 5-ին ստորագրված «Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների` ահաբեկչության եւ ծայրահեղականության այլ բռնի դրսեւորումների դեմ պայքարող իրավասու մար...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լեւոն Անանյանի մահվան կապակցությամբ
«Խոր վշտով տեղեկացա ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Լեւոն Անանյանի անժամանակ մահվան մասին:  Լեւոն Անանյանն անուրանալի հետք է թողել  ժամանակակից հայ գրականության  եւ լրագրության մեջ թե որպես արձակագիր ու հրապարակախոս, թե որպես «Գարուն » ամսագրի ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ
«Արտակարգ իրավիճակների համակարգի սիրելի աշխատակիցներ, Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ: Ապահով եւ բարեկեցիկ Հայաստան ստեղծելու գործում ձեր ծառայությանը հատկացված է հատուկ դեր՝ ապահովել մեր քաղաքացիների՝ ուստի եւ մեր պետության անվտանգությունն ա...

4 сентября состоялись заседания  постоянных комиссий НС – по внешним сношениям и по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта – под председательством соответственно А.Закаряна и А.Давтяна, рассмотревшие вопрос ратификации ряда международных соглашений, заключенных в рамках СНГ и ...
04.09.2013
Телеграмма соболезнования Председателя НС О.Абраамяна в связи с кончиной Левона Ананяна
“С глубокой скорбью узнал о кончине Заслуженного деятеля культуры РА, председателя Союза писателей Армении Левона Ананяна.Левон Ананян оставил неизгладимый след в современной армянской литературе и журналистике – как прозаик и публицист, как многолетний главный редактор журнала “Гарун”. Посредством ...
Поздравительное послание Председателя НС О.Абраамяна в связи с Днем работника чрезвычайных ситуаций
“Дорогие работники системы чрезвычайных ситуаций!Сердечно поздравляю вас с вашим профессиональным праздником – Днем работника чрезвычайных ситуаций.В созидании надежной и благополучной Армении вашей службе отведена особая роль – обеспечить безопасность наших граждан, а следовательно и нашего государ...