Փետրվարի 4-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց ԱԺ պատգամավորներ Հովիկ Աբրահամյանի, Գալուստ Սահակյանի, Արփինե Հովհաննիսյանի, Դավիթ Հարությունյանի եւ Կարինե Պողոսյանի հեղինակած «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագի...
04.02.2014
ԵԽԽՎ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը
Փետրվարի 4-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ 2014 թ. հունվարի 27-31-ը Ստրասբուրգում կայացած ԵԽԽՎ նստաշրջանի առաջին մասի աշխատանքներին մասնակցած ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը, պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Մհեր Շահգելդյ...

4 февраля парламент продолжил работу четырехдневных заседаний и голосованием принял ряд законопроектов по внесению поправок в законы РА “О социальных гарантиях лиц, занимающих государственные должности”, “О Конституционном Суде”, Трудовой кодекс РА и др., рассмотрен был также вопрос создания временн...
04.02.2014
Пресс-конференция делегации ПАСЕ
4 февраля  в парламенте состоялась пресс-конференция делегации НС РА, принимавшей участие в первой части состоявшейся 27-31 января 2014 г. в Страсбурге сессии ПАСЕ.  Глава делегации НС в ПАСЕ Д.Арутюнян, члены делегации А.Ованнисян и М.Шахгельдян обобщили итоги работы сессии. После предста...