Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Հարավային Կոնեկտիկուտի պետական համալսարանի ռեկտորին
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 3-ին ընդունել է Հարավային Կոնեկտիկուտի պետական համալսարանի ռեկտոր Մերի Փափազյանին: Հյուրին ուղեկցել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի (ՀՊՄՀ) ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրերին Ազգային ...
Հայաստանի եւ Բելառուսի խորհրդարանների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները մանրամասներ են ներկայացրել հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներից
Հուլիսի 3-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամների մամուլի ասուլիսը: ԱԺ փոխնախագահ, հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, անդամներ Տաճատ Վարդապետյանը, Գագիկ Մելիքյանը եւ Ար...

Г.Саакян принял ректора Государственного университета Южного Коннектикута
3 июля Председатель НС Г.Саакян принял ректора Государственного университета Южного Коннектикута Мэри Папазян. Гостью сопровождал ректор Армянского государственного педагогического университета (АГПУ) им. Х.Абовяна Р.Мирзаханян.Спикер парламента, приветствуя гостей в НС, с удовлетворением отметил ус...
Члены Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между парламентами Армении и Беларуси представили подробности работы заседания комиссии
3 июля состоялась пресс-конференция членов Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС РБ.  Вице-спикер НС, сопредседатель комиссии Э.Шармазанов, члены комиссии Т.Вардапетян, Г.Меликян и А.Минасян представили подробности работы недавнего заседания комиссии в Минске.  Все у...