Հավասարակշռված լուծում գտնելու նպատակով օրենքների նախագծերի փաթեթի քվեարկությունը հետաձգվել է
Քննարկման առարկան որոշակի դեպքերում անշարժ գույքի օտարման գործարքների հարկման ավելացված արժեքի հարկով եւ շահութահարկով բազաների նվազագույն կանոնների որոշման կիրառությունն է, ավելի հստակ` կիրառության բացառությունների սահմանումը: Մասնավորապես, առաջարկվում է հնարավորություն ընձեռել, որպեսզի բանկերը եւ ...
Ռուստամ Բաքոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրաքի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուստամ Բաքոյանը փետրվարի 2-ին ընդունել է ՀՀ-ում Իրաքի Հանրապետության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Սուհայլան Մուզեր Խալիլ Ալ-Ջուբուրիին: Հանդիպման օրակարգում եղել են հայ-իրաքյան հարաբերությունների, դրանց զարգացման ու ամրապնդման համար ակտիվ աշխա...
Նախագծերի ընդունմամբ ակնկալվում է լրացնել ՀՀ օրենսդրության մեջ առկա բացերը եւ ոչ ամբողջական կարգավորումները՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել ՀՀ դատախազության գործունեության արդյունավետությունը: «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Դատախազության մասին» օրենքում փոփոխությ...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ փետրվարի 3-ին` ժամը 11։00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ` Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու վերաբերյալ խմբակցության ներկայացրած ԱԺ հայտարարության նախագծի առնչությամբ։   ...

2 февраля Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам на внеочередном заседании обсудила во втором чтении подготовленный правительством пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в Налоговый и Гражданский кодексы РА. По повестке заседания аргументированно и обстоятельно выступил зам...
Р.Бакоян принял Временного Поверенного в делах посольства Ирака в РА
2 февраля руководитель группы дружбы Армения-Ирак Р.Бакоян принял Временного Поверенного в делах посольства Иракской Республики в РА Сухайлана Музера Халила аль-Джубури.В повестке встречи – вопросы  активной работы по развитию и укреплению армяно-иракских отношений, оживления взаимодействия.Р.Б...
С принятием проектов предполагается восполнение существующих пробелов и неполных норм в законодательстве РА с целью повышения эффективности деятельности прокуратуры РА.2 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам обсуждены в первом или втором чтении законодательн...
3 февраля, в 11:00, в зале заседаний НС по инициативе фракции "Армения" состоятся парламентские слушания по представленному фракцией проекту заявления НС “О закрытии Азербайджаном Лачинского коридора”....