Հավասարակշռված լուծում գտնելու նպատակով օրենքների նախագծերի փաթեթի քվեարկությունը հետաձգվել է
Քննարկման առարկան որոշակի դեպքերում անշարժ գույքի օտարման գործարքների հարկման ավելացված արժեքի հարկով եւ շահութահարկով բազաների նվազագույն կանոնների որոշման կիրառությունն է, ավելի հստակ` կիրառության բացառությունների սահմանումը: Մասնավորապես, առաջարկվում է հնարավորություն ընձեռել, որպեսզի բանկերը եւ ...
Ռուստամ Բաքոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրաքի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուստամ Բաքոյանը փետրվարի 2-ին ընդունել է ՀՀ-ում Իրաքի Հանրապետության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Սուհայլան Մուզեր Խալիլ Ալ-Ջուբուրիին: Հանդիպման օրակարգում եղել են հայ-իրաքյան հարաբերությունների, դրանց զարգացման ու ամրապնդման համար ակտիվ աշխա...
Նախագծերի ընդունմամբ ակնկալվում է լրացնել ՀՀ օրենսդրության մեջ առկա բացերը եւ ոչ ամբողջական կարգավորումները՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել ՀՀ դատախազության գործունեության արդյունավետությունը: «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Դատախազության մասին» օրենքում փոփոխությ...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ փետրվարի 3-ին` ժամը 11։00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ` Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու վերաբերյալ խմբակցության ներկայացրած ԱԺ հայտարարության նախագծի առնչությամբ։   ...

The matter of debate is the use of the decision of the minimum rules of bases by the value added tax (VAT) and profit tax of the taxation of the deals of the real estate alienation in certain cases, more precisely the definition of the exceptions of the use. In particular, it is proposed to give an ...
Rustam Bakoyan Receives Chargé d’ Affaires of the Embassy of Iraq to RA
On February 2, the Head of Armenia-Iraq Friendship Group Rustam Bakoyan received the Chargé d’ Affaires of the Embassy of the Republic of Iraq to the Republic of Armenia Suhailan M. Khaleel Al-Joubouri.The issues of the Armenian-Iraqi relations, the active work, activation of cooperation for its dev...
It is expected to fill in the gaps existing in the RA legislation and non-complete regulations by the adoption of the drafts, aiming at raising the efficiency of the activities of the RA Prosecutor’s Office.The legislative initiative on Making Addenda to the RA Criminal Procedure Code and on Making ...
On February 3 at 11:00, on the initiative of the NA Armenia Faction at the NA Session Hall parliamentary hearings related to the NA Draft Statement on Closing the Lachin Corridor by Azerbaijan will be held. ...