ՀՀ ԱԺ նախագահը մասնակցեց ԱՄՆ Անկախության տոնին նվիրված հանդիսությանը
Հուլիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ԱՄՆ դեսպանությունում մասնակցեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության 234-ամյակին եւ 1776թ. հուլիսի 4-ին  Անկախության հռչակագրի ընդունմանը նվիրված հանդիսությանը:Ողջունելով ներկաներին ՀՀ ԱԺ նախագահը ասաց. «Հարգարժան տիկին դեսպան, Հարգելի ներկա...
02.07.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր խորհրդակցություն
Հուլիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցեցին  Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում, ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում եւ Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովում` «Եվրանեսթում» ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունները:...
Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խաչիկ Հարությունյանը հուլիսի 2-ին հանդիպեց Եվրամիության Թվինինգ ծրագրի խմբի ղեկավար Սերգեյ Սկոկովին եւ ծրագրի փորձագետ Լոթար Գուինդլինգին: Բնապահպանության  նախարարության հետ համագործակցաբար նախատեսվում է բնապահ...
Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավարը Ազգային ժողովում
Հուլիսի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց ՀՀ-ում Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լուցենբերգերին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորեցին Արեւելյան գործընկերության շրջանակներում Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածությունը` որպես նոր էջ ՀՀ-ԵՄ հարա...
«Թիվ մեկ խնդիրը ԼՂՀ միջազգային ճանաչումն է»
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը «Առավոտի» հետ զրուցել է արտաքին եւ ներքին քաղաքականության խնդիրների մասին  - Պարոն Աբրահամյան, վերջին ամիսների կարեւորագույն իրադարձությունը ՀՀ Նախագահի եւ կոալիցիայի կողմից խորհրդարանում հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման առկախումն էր։ Ձեր գնահատա...

RA NA Speaker Participates in the Celebration Dedicated to USA Independence Day
On July 2 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan participated in the ceremony of the 234th anniversary of Independence of the United States of America in the U.S. Embassy and adoption of Declaration of Independence on July 4, 1776.Greeting those present the RA NA Speaker said:“Dear Mrs. Ambassador,Dear atte...
02.07.2010
RA NA President Hovik Abrahamyan Convenes Consultation
On July 2 RA NA President Hovik Abrahamyan convened working consultation, which attended the delegations of RA National Assembly in the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, in OSCE Parliamentary Assembly and in Euronest, Eastern Partnership Parliamentary Assembly.During the consultation ...
On July 2 the Chairman of the Standing Committee on Agriculture and Environment of the National Assembly Khachik Harutyunyan met with the Head of the Twinning Programme Group of the European Union Sergey Skokov and the expert of the programme Lothar Guindling. It is envisaged to invest a system of c...
Head of the European Commission Delegation in the National Assembly
On July 2 the Vice Speaker of RA National Assembly Arevik Petrosyan received the head of the European Commission delegation in RA Ambassador Raul de Lutzenberger. In the course of the meeting the sides highlighted the Armenia’s active involvement within the framework of the Eastern Partnership as a ...
“Number 1 Problem is the NKR International Recognition”
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan talked with Aravot about the problems of the foreign and home policy “Mr. Abrahamyan, the most important event of the last months by RA President and coalition was the suspension of the ratification of the Armenian-Turkish Protocols in parliament. Your assessment“It wa...