ՀՀ ԱԺ նախագահը մասնակցեց ԱՄՆ Անկախության տոնին նվիրված հանդիսությանը
Հուլիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ԱՄՆ դեսպանությունում մասնակցեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության 234-ամյակին եւ 1776թ. հուլիսի 4-ին  Անկախության հռչակագրի ընդունմանը նվիրված հանդիսությանը:Ողջունելով ներկաներին ՀՀ ԱԺ նախագահը ասաց. «Հարգարժան տիկին դեսպան, Հարգելի ներկա...
02.07.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր խորհրդակցություն
Հուլիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցեցին  Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում, ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում եւ Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովում` «Եվրանեսթում» ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունները:...
Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խաչիկ Հարությունյանը հուլիսի 2-ին հանդիպեց Եվրամիության Թվինինգ ծրագրի խմբի ղեկավար Սերգեյ Սկոկովին եւ ծրագրի փորձագետ Լոթար Գուինդլինգին: Բնապահպանության  նախարարության հետ համագործակցաբար նախատեսվում է բնապահ...
Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավարը Ազգային ժողովում
Հուլիսի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց ՀՀ-ում Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լուցենբերգերին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորեցին Արեւելյան գործընկերության շրջանակներում Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածությունը` որպես նոր էջ ՀՀ-ԵՄ հարա...
«Թիվ մեկ խնդիրը ԼՂՀ միջազգային ճանաչումն է»
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը «Առավոտի» հետ զրուցել է արտաքին եւ ներքին քաղաքականության խնդիրների մասին  - Պարոն Աբրահամյան, վերջին ամիսների կարեւորագույն իրադարձությունը ՀՀ Նախագահի եւ կոալիցիայի կողմից խորհրդարանում հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման առկախումն էր։ Ձեր գնահատա...

Председатель НС РА принял участие в торжестве, посвященном Дню Независимости США
2 июля Председатель НС РА Овик Абраамян в Посольстве США принял участие в торжестве, посвященном 234-й годовщине Независимости США и принятию 4 июля 1776 г. Декларации о Независимости. Приветствуя г-жу посла США и присутствующих и тепло поздравив от имени НС РА и своего лично американский народ с Дн...
02.07.2010
Председатель НС РА О.Абраамян созвал совещание
2 июля Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян созвал рабочее совещание, в котором  приняли участие делегации армянского парламента в ПАСЕ, Парламентской Ассамблее ОБСЕ и “Евранесте” – ПА Восточного партнерства. На совещании выступили главы делегаций Д.Арутюнян, А.Сафарян и В.Оване...
2 июля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам сельского хозяйства и охраны природы Х.Арутюнян встретился с руководителем группы программы ЕС “Твиннинг” С.Скоковым и экспертом программы Л.Гуиндлингом.Во взаимодействии с Министерством  охраны природы намечается внедрить в сфере экологии ...
Глава делегации Европейской комиссии в Национальном Собрании
2 июля заместитель Председателя НС Аревик Петросян приняла главу делегации Европейской комиссии в РА, посла Рауля де Люценбергера. В ходе встречи стороны подчеркнули важность активной вовлеченности Армении в Восточное партнерство  как  новой страницы в отношениях РА – ЕС; обратились...
“Задача номер один – международное признание НКР”
Председатель НС РА Овик Абраамян беседовал с газетой “Аравот” о проблемах внешней и внутренней политики...