Մարտի 2-ին ԱԺ 60 պատգամավորների նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` քննարկելու Ազգային ժողովի  հայտարարության նախագիծը մարտի 1-ին Երեւանում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ: Այն ներկայացրեց ԱԺ պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանը. ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ...
02.03.2008
Գումարվեց Ազգային ժողովի հատուկ նիստ
Մարտի 2-ին  ՀՀ Ազգային ժողովը գումարեց  հատուկ նիստ: ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ասաց, որ  մարտի 1-ին Երեւանում տեղի ունեցած իրադարձությունների հետ կապված  ՀՀ նախագահը  խորհրդակցելով Ազգային ժողովի նախագահի եւ վարչապետի հետ  մարտի 1-ից 20 օր ժամկետով հայտարարել...

2 марта по инициативе 60 депутатов Национального Собрания состоялось внеочередное заседание  НС – для обсуждения проекта заявления НС по событиям, имевшим место в Ереване 1 марта. Его представил депутат НС Рафик Петросян.“ЗАЯВЛЕНИЕ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯПО СОБЫТИЯМ, ИМЕВШИМ М...
02.03.2008
Созвано специальное заседание Национального Собрания
2 марта  Национальное Собрание РА созвало специальное заседание.  Председатель НС Тигран Торосян  сообщил, что в связи с событиями, произошедшими в Ереване 1 марта, Президент РА, посоветовавшись с Председателем НС и Премьер-министром,  об’явил о введении чрезвычайного положения....