Սեպտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած ՀՀ պատվիրակությունը ժամանեց Ստեփանակերտ` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության հռչակման 21-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Նույն օրը ԼՂՀ նախագահի նստավայրում տեղի ունեցավ պարգեւատրման հանդիսավոր արար...
Սիրելի  մանկավարժներ, ուսանողներ եւ աշակերտներ   Ջերմորեն շնորհավորում եմ սեպտեմբերի 1-ի`  Գիտելիքի եւ դպրության օրվա առթիվ:   Մեր արժեքային համակարգում գիտելիքն ու կրթությունը մշտապես եղել են այն հիմնասյուները, որոնց շնորհիվ կարողացել ենք ապրել ու արարել, հաղ...

Председатель НС РА О.Абраамян в Степанакерте награжден орденом “Месроп Маштоц”
1 сентября делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, прибыла в Степанакерт для участия в торжествах по случаю 21-й годовщины провозглашения независимости Нагорно-Карабахской Республики.В тот же день в резиденции Президента НКР состоялась торжественная церемония награждения. По указу...
В своем поздравительном послании учителям, студентам и учащимся в связи с 1 сентября - Днем знаний Председатель НС О.Абраамян, в частности, подчеркнул исключительное значение образования и знаний в армянском обществе, особую заботу государства о системе образования, ставящей новые задачи в постоянно...