Սեպտեմբերի 1-ին տեղի ունեցավ  ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ: Երկրորդ ընթերցումով քննարկվեց ԱԺ պատգամավորներ Ռաֆիկ Պետրոսյանի, Վարդան Բոստանջյանի, Արտակ Դավթյանի հեղինակած «ՀՀ դատական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի...
01.09.2010
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրվա առթիվ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրվա կապակցությամբ, որտեղ ասվում է.   «Սիրելի հայրենակիցներ` աշակերտներ եւ ուսանողներ, ուսուցիչներ ու դասախոսներ, կրթության ոլորտի աշխատողներ, Շնորհավորում եմ ձեզ սեպտեմբերի 1-ի` Գիտելիք...

At the Sitting of RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs
On September 1 the sitting of RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs, which was presided over by Davit Harutyunyan. In the second reading the draft law on Amending the RA Court Code, which was prepared by Rafik Petrosyan, Vardan Bostanjyan, Artak Davtyan, was debated. It was decided to ...
01.09.2010
Congratulatory Message of RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan on the Occasion of the Knowledge Day
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan sent a congratulatory message on the occasion of the Knowledge Day, which says:“Dear compatriots, pupils and students, teachers and lecturers, employees of the educational sphere,I congratulate you on the occasion of the September 1, Knowledge Day.K...