Ազգային ժողովն ավարտեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը Մարտի 1-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին 4 տարի առաջ` մարտի մեկին, Երեւանում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների զոհերի հիշատակը: ԱԺ նախագահը տեղեկացրեց, որ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներ... Հերթական «Բաց դասը» խորհրդարանում Մարտի 1-ին ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը հյուրընկալել էր Տավուշի մարզի եւ Երեւանի շուրջ երեք տասնյակ դպրոցների աշակերտների եւ ուսուցիչների: ԱԺ նախագահի հետ աշակերտների հանդիպումը նախաձեռնել էր «Հույսի կամուրջ» հասարակական կազմակերպությունը: Մ...
ՀՀ ԱԺ ներկայացուցիչները որպես դիտորդ կմասնակցեն ՌԴ նախագահի ընտրություններին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 2-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ, որպես ՀՀ Ազգային ժողովի` ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական խմբի կազմում ընդգրկված ներկայացուցիչ, կմասնակցի մարտի 4-ին կայանալիք ՌԴ նախագահի ընտրություններին: Մարտի 3-ին ծրագրված է ԱԺ փոխխոսնակի հանդիպումը... |

On March 1 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings.On the NA Speaker Samvel Nikoyan’s proposal the deputies honored the memory of the victims of tragic events, which took place in Yerevan four years ago on March 1, with a minute of silence. The NA Speaker has informed th...
On March 1 within the framework of the “Open Lesson” programme of the National Assembly the Speaker of the National Assembly Samvel Nikoyan hosted the pupils and teachers of about three dozens of schools of Tavush Marz and Yerevan. The NGO “Bridge of Hope” had initiated the pupils’ meeting with...
RA NA Representatives to Take Part in the RF President’s Elections as Observers
On March 2 the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov will leave for Saint Petersburg, where as a representative involved in the Observation Group of the CIS Inter-Parliamentary Assembly (IPA) of the RA National Assembly will take part in the RF President’s elections. On March 3 the NA Deputy Speak...