Ազգային ժողովն ավարտեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը Մարտի 1-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին 4 տարի առաջ` մարտի մեկին, Երեւանում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների զոհերի հիշատակը: ԱԺ նախագահը տեղեկացրեց, որ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներ... Հերթական «Բաց դասը» խորհրդարանում Մարտի 1-ին ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը հյուրընկալել էր Տավուշի մարզի եւ Երեւանի շուրջ երեք տասնյակ դպրոցների աշակերտների եւ ուսուցիչների: ԱԺ նախագահի հետ աշակերտների հանդիպումը նախաձեռնել էր «Հույսի կամուրջ» հասարակական կազմակերպությունը: Մ...
ՀՀ ԱԺ ներկայացուցիչները որպես դիտորդ կմասնակցեն ՌԴ նախագահի ընտրություններին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 2-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ, որպես ՀՀ Ազգային ժողովի` ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական խմբի կազմում ընդգրկված ներկայացուցիչ, կմասնակցի մարտի 4-ին կայանալիք ՌԴ նախագահի ընտրություններին: Մարտի 3-ին ծրագրված է ԱԺ փոխխոսնակի հանդիպումը... |

1 марта парламент продолжил работу четырехдневных заседаний.По предложению Председателя НС С.Никояна депутаты почтили минутой молчания память жертв  первомартовских трагических событий  2008 года  в Ереване. За заседанием парламента в рамках программы “Открытый урок” следили учащиеся ...
1 марта в рамках программы “Открытый урок” Председатель НС С.Никоян принял учащихся и педагогов почти 30 старших школ Тавушской области и Еревана. Встреча была инициирована общественной организацией “Мост надежды”.Гости присутствовали на заседании парламента, затем встретились с Председателем НС. В ...
2 марта заместитель Председателя НС РА Э.Шармазанов отправится в Санкт-Петербург, где в качестве представителя НС РА в составе наблюдательной группы Межпарламентской Ассамблеи СНГ примет участие в выборах 4 марта Президента РФ. 3 марта запланирована встреча вице-спикера НС РА с Председателем Государ...