ՀՀ Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողներն իրենց հավատարմագրերը կարող են ստանալ փետրվարի 4-7-ին` ԱԺ ընդունարանից (Բաղրամյան 19 ), ժամը 10:30-12:00-ն: ...
Փետրվարի 1-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 4-7-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:...
ԱԺ ՀՀ-Ճապոնիա բարեկամական խմբի ղեկավարը հանդիպեց Ճապոնիայի ԱԳՆ հատուկ ներկայացուցչին
Հայաստան-Ճապոնիա պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը փետրվարի 1-ին հանդիպեց Կովկասի եւ ՎՈՒԱՄ-ի հարցերով Ճապոնիայի ԱԳՆ հատուկ ներկայացուցիչ, Ճապոնիայի ԱԳՆ Եվրոպայի հարցերի բյուրոյի գլխավոր տնօրենի տեղակալ, դեսպան Տակեշի Հիկիհարայի հետ: Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին հայ-Ճապոնական...
Փետրվարի 1-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ քննարկեց եւ ԱԺ գարնանային, ինչպես նաեւ՝ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերում ընդգրկվելու համար դրական եզրակացություն տվեց մի շարք օրինագծերի: ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Մնացակ...

1 февраля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Заместитель Председателя НС РА Э.Шармазанов.Обсуждались проекты решений повесток дня третьей сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 4-7 февраля. В  проект повестки дня третьей сессии НС вошли 82 вопроса и 19 международн...
01.02.2013
Руководитель парламентской группы дружбы “РА – Япония” встретился с специальным представителем МИД Японии
1 февраля руководитель парламентской группы дружбы “РА – Япония” С.Фарманян встретился с специальным представителем МИД Японии по делам Кавказа и ГУАМ, заместителем Генерального директора Бюро по вопросам Европы  МИД Японии, послом Такеши Хикихарой.В ходе встречи были обсуждены вопросы развития...
1 февраля Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам под председательством Д.Арутюняна обсудила и вынесла положительное заключение по законопроектам о внесении поправок в законы РА “О прокуратуре”, “О специальной следственной службе”, в Уголовный кодекс РА и др. – для включения их в ...