Քննարկվել են ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի աշխատակազմերի համագործակցության հարցեր
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը Մոսկվայում աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Մարտինովի հետ: Կողմերն անդրադարձել են խորհրդարանական գործունեության ապահովմանն ուղղված աշխատանքներին, կարեւորել աշխատակազմերի մակարդակով փորձի փ...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տատյանա Վորոնովայի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի հանրային կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը, արարողակարգի վարչության պետ Արտ...
Մոսկվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի անունից փետրվարի 14-ին Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատանը կազմակերպվել է ընդունելություն, որին ներկա են եղել 12 երկրների դեսպաններ, ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի եւ Պետական դումայի պատգամավորներ, հայ համայ...

Обсуждены вопросы сотрудничества аппаратов НС РА и СФ ФС РФ
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА А.Сагателян встретился в Москве с руководителем Аппарата СФ ФС РФ С.Мартыновым.Стороны обратились к работам по обеспечению парламентской деятельности, подчеркнули важность обмена опытом на уровне аппаратов, в том числе по аналитическим и законодатель...
Подчеркнута важность контактов и обмена опытом между аппаратами парламентов
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА А.Сагателян встретился в Москве с руководителем-генеральным секретарем Аппарата Государственной Думы ФС РФ Т.Вороновой.Во встрече участвовали также начальник Управления по общественным связям Аппарата НС РА А.Бабаян, начальник Управления протокола А....
14 февраля в рамках рабочего визита в Москву в Посольстве РА в РФ от имени Председателя НС А.Баблояна состоялся прием, на котором присутствовали послы 12 ...