ՀՀ ԱԺ պատգամավորներն այցելել են Արցախ
Փետրվարի 3-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավորներն ԱՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանի ուղեկցությամբ այցելել են Ստեփանակերտի հուշահամալիր եւ ծաղիկներ խոնարհել զոհված ազատամարտիկների շիրիմներին:
Նույն օրը ԱՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել երկու հանրապետությունների խորհրդարանականների ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Ողջունելով ներկաներին՝ ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն Արցախի խորհրդարանի համար առանցքային է համարել Հայաստանի Ազգային ժողովի հետ տարեցտարի կատարելագործվող հարաբերությունները, հանձնաժողովների մակարդակով պարբերական հանդիպումներն ու համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստերը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը բարձր է գնահատել երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ առկա փոխգործակցության մակարդակը: Նա ներկայացրել է Ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակի կապակցությամբ միջխորհրդարանական բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանին ՀՀ Ազգային ժողովի պատվո մեդալով պարգեւատրելու մասին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի կարգադրությունը:
Ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահները եւ խմբակցությունների ներկայացուցիչները, ովքեր տեղեկատվություն են տրամադրել մի շարք հարցերի շուրջ Հայաստանի խորհրդարանում ընթացող քննարկումների մասին: Ոլորտային հարցերի վերաբերյալ քննարկումներ են տեղի ունեցել նաեւ համապատասխան հանձնաժողովներում:

RA NA Deputies Visit Artsakh
On February 2-4, the delegation of the RA National Assembly is in Artsakh Republic (AR) on a working visit.
On February 3, the RA NA deputies accompanied by the AR NA Vice President Vahram Balayan visited Stepanakert Memorial Complex and laid flowers at the tombs of the deceased freedom fighters.
On the same day in the AR NA Session Hall the meeting of the parliamentarians of the two republics in expanded format was held.
Welcoming the attendees, the AR NA President Ashot Ghulyan considered pivotal for the parliament of Artsakh the relations with the National Assembly of Armenia being improved year by year, the regular meetings at the level of the committees and the sittings of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation.
Thanking Ashot Ghulyan for the reception the Head of the RA NA RPA Faction Vahram Baghdasaryan highly assessed the level of cooperation existing between the parliaments of the two republics. He presented the order of the RA NA President Ara Babloyan on awarding the RA National Assembly Medal of Honour the President of the National Assembly of Artsakh Republic Ashot Ghulyan for his significant contribution to the strengthening of inter-parliamentary friendly ties on the occasion of the 30th anniversary of Karabakh movement.
The Chairs of the RA NA Standing Committees and the representatives of the factions, who provided information on the ongoing debates in the parliament of Armenia on a number of issues, delivered speeches. Debates were also held on the issues of different spheres in the relevant committees.