ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցել է Կորեայի Հանրապետության ԱԺ խոսնակ Չունգ Սե-կյունին
«Խոր ցավով տեղեկացա Միրյան քաղաքի հիվանդանոցում տեղի ունեցած հրդեհի մասին, որը տասնյակ զոհերի եւ բազմաթիվ վիրավորների պատճառ է դարձել:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ եւ զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով նրանց համբերություն եւ տոկունություն: Այս դժվարին պահին մենք Կորեայի Հանրապետության ժողովրդի կողքին ենք եւ աղոթում ենք վիրավորների շուտափույթ ապաքինման համար»,-ասված է ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի ցավակցական նամակում:
Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորների, քաղաքական խմբակցությունների ղեկավարների եւ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ ունենալու համար 2018 թվականի հունվարի 28-31-ը ներառյալ Բրյուսել (Բելգիայի Թագավորություն) կգործուղվի ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը...
«Անվիճարկելի է հայ ժողովրդի նշանակալի դերը Լենինգրադի պաշտպանության գործում». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հայկ Բաբուխանյանը եւ Ռոմիկ Մանուկյանը, Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի ուղեկցությամբ հունվարի 26-ին` Լենինգրադի շրջափակման ավարտի օրվան նվիրված միջոցառումների շրջանա...
Կայացել է Ազգաբնակչության աճի եւ վերարտադրողական առողջության խնդիրներով զբաղվող խորհրդակցական աշխատանքային խմբի նիստ
Հունվարի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովում կայացել է Ազգաբնակչության աճի եւ վերարտադրողական առողջության խնդիրներով զբաղվող խորհրդակցական աշխատանքային խմբի նիստը: Նշենք, որ այն ի սկզբանե ղեկավարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Այժմ խորհրդարանի ղեկավարի առաջարկով աշխատանքային խմբի ղեկավարի գործառույթները հան...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամները հյուրընկալվել են Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանատանը
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամները  եւ ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչներ հունվարի 25-ին հյուրընկալվել են Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատանը: Բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն ընդգծել է, որ երկու հարեւան երկրների ու ժողովուրդների միջեւ ձեւավ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հունվարի 26-ին տեղի են ունեցել «Գենետիկորեն ձեւափոխված օրգանիզմներ՝ այլընտրա՞նք, թե՞ պարտադրանք» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր...
Հունվարի 28-30-ը պաշտոնական այցով Բրատիսլավայում (Սլովակիայի Հանրապետություն) կլինի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ պատգամավորներ Մարինա Մարգարյանը, Արամ Սարգսյանը եւ Արմենուհի Կյուրեղյանը: Այցի ընթացքո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հայկ Բաբուխանյանը եւ Ռոմիկ Մանուկյանը, Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հրավերով հունվարի 26-27-ն աշխատանքային այցով կլինի Սանկտ Պետերբուրգում: Այցի շրջանակում պատվիր...

Eduard Sharmazanov: Armenian People’s Significant Role in Leningrad Defense is Indisputable
On January 26, the delegation led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Hayk Babukhanyan and Romik Manukyan accompanied by the Chairman of the Legislative Assembly of Saint Petersburg Vyacheslav Makarov within the framework of the events dedicated to End Day...
Sitting of Consultative Working Group Being Engaged with Problems of Population Growth and Reproductive Health
On January 26, in the RA National Assembly the sitting of the Consultative Working Group being engaged with the problems of population growth and reproductive health was held.Let us note that at the beginning the RA NA President Ara Babloyan led this. Now, by the proposal of the Head of the parliame...
Members of RA NA Armenia-Iran Friendship Group Hosted in IRI Embassy to Armenia
On January 25, the members of the RA NA Armenia-Iran Friendship Group were hosted in the Embassy of the Islamic Republic of Iran to Armenia.The Head of the Friendship Group Vahram Baghdasaryan has underlined that the firm ties formed between the neighbouring countries and peoples serve as ties for f...
Parliamentary Hearings in RA National Assembly
On January 26, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment parliamentary hearings on the theme Genetically Modified Organisms (GMO) – Alternative or Compulsion, where the RA NA deputies, members of the government...
On January 28-30, the delegation led by the President of the RA National Assembly Ara Babloyan, is comprised of the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov, the NA deputies Marina Margaryan, Aram Sargsyan and Armenuhi Kyureghyan will be on an official visit in Bratislava (Republic of Slovakia).Durin...
Delegation Led by RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Leaves for Saint Petersburg
On January 26-27, the delegation led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Hayk Babukhanyan and Romik Manukyan will be in Saint Petersburg on a working visit at the invitation of the Chairman of the Legislative Assembly of Saint Petersburg Vyacheslav Makarov...