ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցել է Կորեայի Հանրապետության ԱԺ խոսնակ Չունգ Սե-կյունին
«Խոր ցավով տեղեկացա Միրյան քաղաքի հիվանդանոցում տեղի ունեցած հրդեհի մասին, որը տասնյակ զոհերի եւ բազմաթիվ վիրավորների պատճառ է դարձել:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ եւ զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով նրանց համբերություն եւ տոկունություն: Այս դժվարին պահին մենք Կորեայի Հանրապետության ժողովրդի կողքին ենք եւ աղոթում ենք վիրավորների շուտափույթ ապաքինման համար»,-ասված է ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի ցավակցական նամակում:
Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորների, քաղաքական խմբակցությունների ղեկավարների եւ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ ունենալու համար 2018 թվականի հունվարի 28-31-ը ներառյալ Բրյուսել (Բելգիայի Թագավորություն) կգործուղվի ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը...
«Անվիճարկելի է հայ ժողովրդի նշանակալի դերը Լենինգրադի պաշտպանության գործում». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հայկ Բաբուխանյանը եւ Ռոմիկ Մանուկյանը, Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի ուղեկցությամբ հունվարի 26-ին` Լենինգրադի շրջափակման ավարտի օրվան նվիրված միջոցառումների շրջանա...
Կայացել է Ազգաբնակչության աճի եւ վերարտադրողական առողջության խնդիրներով զբաղվող խորհրդակցական աշխատանքային խմբի նիստ
Հունվարի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովում կայացել է Ազգաբնակչության աճի եւ վերարտադրողական առողջության խնդիրներով զբաղվող խորհրդակցական աշխատանքային խմբի նիստը: Նշենք, որ այն ի սկզբանե ղեկավարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Այժմ խորհրդարանի ղեկավարի առաջարկով աշխատանքային խմբի ղեկավարի գործառույթները հան...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամները հյուրընկալվել են Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանատանը
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամները  եւ ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչներ հունվարի 25-ին հյուրընկալվել են Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատանը: Բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն ընդգծել է, որ երկու հարեւան երկրների ու ժողովուրդների միջեւ ձեւավ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հունվարի 26-ին տեղի են ունեցել «Գենետիկորեն ձեւափոխված օրգանիզմներ՝ այլընտրա՞նք, թե՞ պարտադրանք» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր...
Հունվարի 28-30-ը պաշտոնական այցով Բրատիսլավայում (Սլովակիայի Հանրապետություն) կլինի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ պատգամավորներ Մարինա Մարգարյանը, Արամ Սարգսյանը եւ Արմենուհի Կյուրեղյանը: Այցի ընթացքո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հայկ Բաբուխանյանը եւ Ռոմիկ Մանուկյանը, Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հրավերով հունվարի 26-27-ն աշխատանքային այցով կլինի Սանկտ Պետերբուրգում: Այցի շրջանակում պատվիր...

Э.Шармазанов: “Неоспорима весомая роль армянского народа в защите Ленинграда”
26 января делегация во главе с вице-спикером НС Э.Шармазановым в составе депутатов НС Г.Бабуханяна и Р.Манукяна в сопровождении председателя Законодательного собрания Санкт-Петербурга В.Макарова, в рамках мероприятий в связи с прорывом блокады Ленинграда, присутствовала на открытии памятника “Мужест...
Заседание Консультативной рабочей группы по проблемам роста здоровья и репродуктивного здоровья населения
26 января в НС состоялось заседание Консультативной рабочей группы по проблемам роста здоровья и репродуктивного здоровья  населения.Изначально рабочую группу возглавлял Председатель НС А.Баблоян. Ныне, по предложению спикера парламента, функции руководителя группы возложены на депутата НС М.Ес...
Члены группы дружбы НС Армения – Иран в Посольстве ИРИ в Армении
25 января члены группы дружбы НС Армения – Иран гостили в Посольстве ИРИ в Армении.  Руководитель группы В.Багдасарян подчеркнул, что налаженные крепкие связи между двумя соседними странами и народами – стимул к еще большему развитию политических, экономических и культурных отношений. Он отмети...
26 января по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы состоялись парламентские слушания на тему “Генетически модифицированные организмы (ГМО) – альтернатива, или обязательство?”, в которых приняли уч...
28-30 января делегация во главе с Председателем НС А.Баблояном будет находиться  с официальным визитом в Братиславе (Словацкая Республика). В составе делегации – вице-спикер НС Э.Шармазанов и депутаты НС М.Маргарян, А.Саргсян и А.Кюрегян.  В ходе визита возглавляемая спикером НС делегация ...
Делегация во главе с вице-спикером НС Э.Шармазановым отбыла в Санкт-Петербург
26-27 января делегация во главе с вице-спикером НС Э.Шармазановым в составе депутатов НС Г.Бабуханяна и Р.Манукяна по приглашению председателя Законодательного собрания Санкт-Петербургa В.Макарова будет находиться  с рабочим визитом в Санкт-Петербурге.В рамках поездки делегация примет участие в...