ՀՀ Ազգային ժողովը մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Հեռուստամարաթոն 2017»-ին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորները եւ խորհրդարանի աշխատակազմը իրենց մասնակցությունն են ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Հեռուստամարաթոն 2017»-ին: ՀՀ խորհրդարանի կողմից հիմնադրամին փոխանցվել է 5,015,410.00 ՀՀ դրամ: Հեռուստամարաթոնից ստացված գումարն ուղղվելու է երկու խոշոր ծրա...
Նոյեմբերի 24-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Գագիկ Մինասյանի եւ Սամվել Նիկոյանի հեղինակած «Հաշվեքննիչ պալատի մասին», «Աուդիտորական գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում շարունակվել է ԵԱՏՄ մաքսային օրենսգրքի քննարկումը
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 24-ին հրավիրված աշխատանքային նիստում շարունակել է ԵԱՏՄ նոր մաքսային օրենսգրքի քննարկումը։ ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ-ի նախագահի տեղակալ Վախթանգ Միրումյանը ներկայացրել է ԵԱՏՄ մաքսային օրենսգրքի 5-8-րդ բաժինները, որոնք պատգամավ...

The President of the RA National Assembly, the RA NA deputies and the Parliament Staff took part in Hayastan All Armenian Fund Telethon 2017. 5.015.410.00 AMD was transferred to the Fund by the parliament.The money received from the Telethon will be directed to the implementation of the two big proj...
On November 24, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gagik Minasyan debated the package of the RA draft laws on Amending the RA law on Audit Chamber, on Making the RA law on Audit Activity, on Amending the RA law on the RA Budgetary System, on Amending ...
Debate of EEU Customs Code Continues at RA NA Standing Committee on Economic Affairs
At November 24, the working sitting moderated by Khosrov Harutyunyan the RA NA Standing Committee on Economic Affairs continued debating the new Customs Code of the Eurasian Economic Union (EEU).The Deputy Chairman of the State Revenue Committee (SRC) adjunct to the RA Government Vakhtang Mirum...