ՀՀ ԱԺ խմբակցությունները նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի հայաստանյան հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլի եւ Ջուզեպպե Գալատիի հետ: ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը եւ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի հայաստանյան հ...
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հասարակական եւ քաղաքական կյանքում ներդրած մեծ ավանդի համար ծննդյան 70-ամյակի առթիվ Վարազդատ Ավոյանին պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով: Շնորհավորելով Վարազդատ Ավոյանին՝ Արա Բաբլոյանը մաղթել է երկար տարիների կյանք եւ բարեկեցություն: ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել է տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերաբերյալ հիմնախնդիրներ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 7-ին աշխատանքային քննարկում էր կազմակերպել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության 2018 թվականի քաղաքականության հիմնախնդիրների վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել են հանձնաժողովի անդամներ, նախարարության, հասարակական կազմակե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերի 7-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիթորինգի հանձնաժողովի հայաստանյան հարցերով համազեկուցողներ Ջուզեպպե Գալատիին եւ Ալան Միլին: Արա Բաբլոյանը ողջունել է եվրոպացի համազեկուցողների այցը խորհրդարան եւ անդրադարձել մեր երկրում սահմանադրական ...
Նոյեմբերի 7-ին Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը, պատվիրակության անդամներ, ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Մանե Թանդիլյանը, ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արմենուհի Կյուրեղյանը, ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանը մանրամասնե...

On November 7, the RA NA factions met with PACE Monitoring Committee Co-Rapporteurs for Armenia Alan Meale and Giuseppe Galati.The Head of the RA NA ARF Faction Armen Rustamyan and the Secretary of the Faction Aghvan Vardanyan met with PACE Monitoring Committee Co-Rapporteurs for Armenia Giuseppe Ga...
On November 7, the RA NA President Ara Babloyan awarded Varazdat Avoyan the Memorial Medal of the RA National Assembly President on the occasion of his 70th birth anniversary for great contribution to the public and political life.Congratulating Varazdat Avoyan, Ara Babloyan wished him longevit...
RA NA Standing Committee on Economic Affairs Debates Problems on Transport, Communication and Information Technologies
On November 7, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs organized working debate on the problems of policy of the RA Ministry of Transport, Communication and Information Technologies. The members of the Committee, the representatives of the Ministry, the NGOs and the ASUE lecturers took part...
On November 7, the RA NA President Ara Babloyan received Giuseppe Galati and Alan Meale, co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) for Armenia.Ara Babloyan welcomed the co-rapporteurs’ visit to the parliament and touched upon the processes, which had begun aft...
On November 7, the Head of the RA National Assembly delegation to the Euronest Parliamentary Assembly, the Delegation members (the RA NA Way Out Faction member Mane Tandilyan, the RA NA ARF Faction member Armenuhi Kyureghyan, the RA NA Tsarukyan Faction Vardan Bostanjyan) presented details on the wo...