ՀՀ ԱԺ խմբակցությունները նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի հայաստանյան հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլի եւ Ջուզեպպե Գալատիի հետ: ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը եւ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի հայաստանյան հ...
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հասարակական եւ քաղաքական կյանքում ներդրած մեծ ավանդի համար ծննդյան 70-ամյակի առթիվ Վարազդատ Ավոյանին պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով: Շնորհավորելով Վարազդատ Ավոյանին՝ Արա Բաբլոյանը մաղթել է երկար տարիների կյանք եւ բարեկեցություն: ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել է տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերաբերյալ հիմնախնդիրներ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 7-ին աշխատանքային քննարկում էր կազմակերպել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության 2018 թվականի քաղաքականության հիմնախնդիրների վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել են հանձնաժողովի անդամներ, նախարարության, հասարակական կազմակե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերի 7-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիթորինգի հանձնաժողովի հայաստանյան հարցերով համազեկուցողներ Ջուզեպպե Գալատիին եւ Ալան Միլին: Արա Բաբլոյանը ողջունել է եվրոպացի համազեկուցողների այցը խորհրդարան եւ անդրադարձել մեր երկրում սահմանադրական ...
Նոյեմբերի 7-ին Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը, պատվիրակության անդամներ, ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Մանե Թանդիլյանը, ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արմենուհի Կյուրեղյանը, ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանը մանրամասնե...

Фракции НС встретились с содокладчиками Мониторинговой комиссии ПАСЕ по армянским делам А.Миллом и Дж.Галатти
7 ноября руководители и члены парламентских фракций  В.Багдасарян, Э.Нагдалян, Г.Товмасян, А.Ованесян, Р.Махмудян (РПА), А.Рустамян, А.Варданян (АРФД),  Н.Пашинян, М.Тандилян, Г.Горгисян, А.Мирзоян (“Елк”), А.Зурабян, Г.Петросян (“Царукян”) встретились с содокладчиками Мониторинговой комис...
7 ноября Председатель НС А.Баблоян за большой вклад в общественно-политическую жизнь и в связи с 70-летием наградил Вараздата Авояна Памятной медалью Председателя НС РА.Поздравляя В.Авояна, спикер парламента пожелал юбиляру долголетия и благополучия.  ...
Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам обсудила проблемы транспорта, связи и ИТ
7 ноября Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам организовала рабочее обсуждение по вопросам политики Министерства транспорта, связи и информационных технологий (ИТ) в 2018 г. В дебатах участвовали члены комиссии, представители министерства, общественных организаций, преподаватели АГЭУ. Пре...
А.Баблоян принял содокладчиков Мониторинговой комиссии ПАСЕ
7 ноября Председатель НС А.Баблоян принял содокладчиков Мониторинговой комиссии ПАСЕ по армянским вопросам Джузеппе Галатти и Алана Милла.А.Баблоян, приветствовав визит европейских содокладчиков в парламент, обратился к процессам после конституционных реформ в РА.Глава НС поблагодарил гостей за сотр...
7  ноября на созванной пресс-конференции руководитель делегации НС РА в ПА Евронест А.Ашотян и члены делегации  М.Тандилян (“Елк”), А.Кюрегян (АРФД), В.Бостанджян (“Царукян”)  представили подробности работы пленарного заседания и четырех комиссий ПА Евронест, состоявшейся в Киеве с 29...